Чехія планує розвивати атомну енергетику з допомогою Росії

В той час коли світовим трендом є перехід на чисту енергетику, Чехія планує збільшувати число реакторів на своїх атомних станціях. Європейський союз занепокоєний, бо більшість країн-учасниць негативно відносяться до цього виду енергетики, а також тому, що розвиток атомних станцій часто веде до співпраці із Росією, повідомляє “Інвестор”.

Чеська Республіка, в даний час виробляє трохи більше третини своєї електроенергії з шести ядерних реакторів. Зараз вона потребує нових реакторів для заміни у двох атомних електростанціях. Одна розташована в Дуковані в 50 кілометрах від австрійського кордону. Інший знаходиться в Темеліні, також поблизу німецьких та австрійських кордонів. Зважаючи на це і Німеччина, і Австрія критикують атомну програму Чехії.

Росатом в Угорщині розширюватиме АЕС — Австрія проти

Планується нова ядерна потужність додасть у 2500 Мвт вже до 2035 року. Згідно із планом затвердженим у 2015 році  атомна енергетика має стати основним джерелом виробництва електроенергії в Чеській Республіці. Її частка має зрости із 35 відсотків до 58 відсотків до 2040 року. 

Світ відмовляється від АЕС, а Чехія хоче будувати

Водночас має зменшитись обсяг електростанцій, що працюють на вугіллі до 21 відсотка. “Зелена” енергетика повинна складати 25 відсотків, а газ від 5 до 15 відсотків.

У Європі тільки Франція та Фінляндія планують будувати реактори. Німеччина вирішила зняти з експлуатації всі 17  реакторів до 2022 року, а Австрія – ще один чеський сусід, також виступає проти будь-якого розширення ядерної енергетики в Європі.

Прага вимагає, щоб Брюссель послабив свої правила, що регулюють участь в публічних торгах. Зокрема, є пропозиція знизити планку на користь тих компаній котрі володіють значним досвідом із роботою атомних технологій все це для того, щоб зменшити час торгів.

Росатом вважають одним із головних претендентів на контракт в Чехії

Проте, багато експертів вважають, що такі вимоги спрямовані на те, щоб залучити до торгів російську компанію. В кінці кінців, чехи можуть стверджувати, що “Росатом” є найкращим варіантом для заміни існуючого реактора російського виробництва.

Таким чином Чехія може приєднатися до Угорщини, яка також планує будівництво атомної станції за допомогою російської компанії і домогтися згоди від Єврокомісії. Такі процеси в ЄС є вкрай не сприятливими для України, адже розділяють країни організації в єдиному рішенні щодо економічних санкцій.

Крім того, слід пам’ятати, що російська компанія здійснючи будівництво одночасно береться за обслуговування реактора, таким чином узалежнюючи від себе атомну станцію. Отже, Чехія заявляючи, що хоче зменшити споживання споживання російського газу, стає залежною від російського ядерного палива.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *