У Раді планують збільшити обсяги вітчизняних товарів та послуг у тендерних закупівлях

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6099 який вносить зміни до ЗУ “Про публічні закупівлі” щодо збільшення обсягів закупівель товарів, робіт, послуг вітчизняного виробництва. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив член аграрного комітету Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Нардеп пропонує серед інших критеріїв у тендерних закупівлях обов’язково врахувати неціновий – вітчизняне виробництво.

Законопроєктом передбачається:

1) визначення терміну “товари/роботи/послуги вітчизняного виробництва”; 

2) збільшення порогу з 50 тис. грн до 100 тис. грн вартості для здійснення ПЗ вітчизняного виробництва; 

3) запровадження кваліфікаційного критерію – спроможність надання послуг вітчизняного виробництва та інші зміни спрямовані на підтримку вітчизняного виробника. 

Політик вважає, що прийняття законопроєкту №6099 допоможе стимулювати розвиток економіки України внаслідок підтримки та надання пріоритету у закупівлі товарів, робіт та послуг саме вітчизняного виробництва.

Коментар: Зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт стосовно публічних закупівель, який покликаний захистити наших, українських виробників. 

Ми зробимо те, чого чекають від влади десятками років – захист і підтримка національного виробництва. Законопроєкт закладе фундамент для більш динамічного розвитку українського підприємництва“, – розповідає Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, в Україні фермери до 35 років будуть отримувати фінансову допомогу. Законопроєктом №4046 передбачено, що фермерським господарствам, голови яких мають вік до 35 років включно, має надаватися грошова допомога з держбюджету.