В Україні поменшало закордонних інвесторів: з 2013 по 2016 прямі інвестиції скоротились майже на 2/3

З 2013 по 2016 роки прямі іноземні інвестиції скоротилися з 67,3 до 27,5 мільярдів доларів. Це викликано знеціненням державної грошової одиниці та великими збитками які від цього зазнали компанії фінсектору, повідомляє “Інвестор”.

В Україні провели дослідженні, проведене за методологією Міжнародного валютного фонду Німецькою консультативною групою в Україні та Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій За результатами цього дослідження експерти дійшли висновку, що прямі інвестиції в Україну скоротились.

Український аеропорт став європейським рекордсменом за темпами розвитку

Як зазначає експерт Німецької групи радників при уряді України Девід Заха:

“Обсяг іноземних інвестицій в Україну в 2016 році становив 27,5 мільярда доларів. Ця сума виглядає великою, але якщо зробити порівняльний аналіз, вона стає невеликою, тому що цей обсяг становить 650 доларів на жителя України. У Білорусі, наприклад, на одного мешканця припадає майже 2 тисячі доларів прямих іноземних інвестицій, а в Естонії – майже 15 тисяч”.

Ще один цікавий висновок, яко дійшли експерти, що насправді велика частина закордонних інвестицій насправді мають українське походження. Тобто, це кошти, що виведені в офшор і згодом вони використовуються тут через підставні фірми. Наприклад, 23% з Нідерландів, 15% – з Кіпру, а вже після цього йдуть інші країни.

За нечитабельний текст на маркуванні продуктів штрафуватимуть

Виходячи з даних, експертам важко сказати, де первинне джерело походження інвестицій. Тобто відомо тільки звідки прийшли кошти. Можна з впевненістю сказати, що певна кількість цих інвестицій є так званими “круговими інвестиціями”, тобто, українські гроші, які зайшли до України через фінансові центри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *