У світі повністю припинили використовувати етилований бензин
У всьому світі повністю припинили використовувати етилований бензин, який містить сполуки свинцю. Як повідомляється на офіційному сайті ООН, застосування цього виду палива завершено в Алжирі – останній країні світу, де до минулого місяця ще зберігалися його запаси.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Етилованими є бензини в які для підвищення продуктивності двигуна додавали тетраетилхлорид. Речовину стали активно використовувати в 1920-х, проте пізніше вчені з’ясували, що автомобіль, який працює на такому паливі, викидає в атмосферу 3-4 грами свинцю на 100 кілометрів шляху.
Попри відкриття, до 1970-х років майже весь бензин що продавався у світі мав ТЕС. Це обернулося “катастрофою для природи та здоров’я людини“, відзначають екологи ООН. Етиловий бензин забруднював повітря пил, ґрунт, питну воду та продовольчі культури. Крім того, він викликав хвороби серця, інсульт і рак, а також впливав на розвиток людського мозку.
Читайте також: Скільки заробляють вчителі в Україні та інших європейських країнах
Ситуація змінилася у 2002 році, коли почала роботу Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). Як відзначили представники ЮНЕП, повна відмова від використання етилованого бензину запобігла понла 1,2 мільйона передчасних смертей і заощадила 2,45 трильйона доларів США в рік.
Коментар: “Успішне дотримання заборони на етилований бензин є важливою віхою для світової охорони здоров’я і навколишнього середовища. Подолавши століття смертей і хвороб, які торкнулися сотень мільйонів і погіршили стан навколишнього середовища по всьому світу, ми сповнені рішучості змінити траєкторію розвитку людства на краще шляхом прискореного переходу на “чистий” транспорт і електромобілі“, – сказала виконавчий директор ЮНЕП Інгер Андерсен.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: