В Україні визначили найбільших неплатників заробітних плат

За останніми даними в Україні приблизно 1% компаній є боржниками перед своїми працівниками. Проте, є абсолютний лідер боржників –  компанія ПАТ “Запоріжжяобленерго” котра заборгувала платню більш ніж трьом тисячам працівників, повідомляє “Інвестор”.

За даними одного з останніх моніторингів в Україні визначили компанії борників заробітних плат. Таких виявилось 701, проте у відсотковому еквіваленті до всіх працюючих компаній боржники складають всього лише 1 %. Проте, варто відміти, що можна аналізувати тільки ті компанії проти яких відкрито судове провадження.

В Україні запрацює часткове виробництво китайських тракторів

Проте, як зазначає директор з комунікацій Opendatabot Дарина Даниленко:

“Тут потрібно розуміти реальну статистику, тому що в реєстр потрапляють ті компанії, щодо яких є виконавчі провадження. Це означає, що компанія не платила якийсь час зарплатню і людина, яка не отримувала зарплату, подала на компанію до суду, потім цей суд позивач виграв і компанія не виконала вимогу суду. В такому разі щодо компанії заводиться виконавче провадження і лише тоді компанія потрапляє до цього реєстру. Таким чином, це все –  досить довга історія і, відповідно, реальних неплатників зарплати, ймовірніше за все, значно більше”.

Згідно із проаналізованими даними найбільше компаній боржників зареєстровано у Київській та Харківській областях 182 і 32 боржники відповідно. Сума боргів які мають виплатити компанії з Київщини складає понад 53 млн. гривень, а менша кількість боржників з Харківщинги має виплатити своїм працівникам суму в  60 млн. гривен.

Незважаючи на кризу на ринках, українські виробники сталі нарощують продажі

Дослідження показало і рекордсменів серед боржників. Та наприклад проти ПАТ “Запоріжжяобленерго” порушено 3559 судових проваджень. Тобто, відповідно такій кількості працівників заборгувала ця компанія. Найбільшу суму боргів має футбольний клуб “Металіст” який має виплатити понад 46 млн. гривень. Проте він зараз є банкрутом.

Дослідження показує позитивну тенденцію до того, що боржників в Україні порівняно не багато, але водночас воно унаочнило колосальні проблеми окремих компаній заручниками яких виявились їхні працівники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *