Італія хоче зняти економічні санкції з Росії

Поки українські політики ніяк не можуть розібратися із своїм відношенням до Росії в Європі потроху починають виникати думки, проте, що якщо Україна продовжує економічну співпрацю з країною-агресором, то чому ЄС не може. Ось уже, новий уряд Італії запропонував відновити економічну співпрацю з Росією, повідомляє “Інвестор”.

Італія від початку запровадження санкцій постійно вагалася і не мала чіткої позиції. Якщо в Німеччині є політична позиція, що санкції потрібні і їй частково опонує бізнес, який від цього страждає, то Італія має майже консолідовано проти санкцій. Фактично санкційна система тримається завдяки Німеччині та Франції, а також завдяки країнам Балтії та Польщі.

Дизайнерські меблі для Європи: черкаська компанія підкорює європейські ринки

Новий уряд Італії багато експертів називали проросійськи налаштованим. Експерти мали рацію, оскільки Італія вже зараз пропонує скасувати заборону, яка не дозволяє Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) видавати кредити Росії. Це вже конкретне проросійське рішення і воно скоріш за все викликане нестабільністю в ЄС і відсутністю єдиного лідера в організації.

Боротьба з трудовою міграцією по-туркменістанськи

Сама ж заборона для ЄБРР, як і інші санкції, вступила в дію  після того, як російські війська анексували Крим і вторглися на Схід України. В 2014 році акціонери ЄБРР, більшість яких європейці, розпорядилися зупинити нові інвестиції в РФ через її агресивну поведінку. Це рішення для банку було вкрай не вигідним оскільки ринок Росії був одним із найбільших отримувачів кредитів.

Звісно пропозиція це ще не прийняте рішення, але це є тривожним дзвіночком для української влади, що якщо вона не здійснюватиме конкретних дій, то розгубить усю європейську підтримку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *