Українці заборгували за комунальні послуги близько 50 мільярдів гривень

У березні 2018 року борги населення за житлово-комунальні послуги у порівнянні з лютим зросли майже на 2 мільярди гривень. Загалом же сума боргів досягла цифри у 42,7 мільярдів, повідомляє “Інвестор”

Відповідно до статистичних даних середні нарахування за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт/год), на одного власника особового рахунку в березні 2018 р. становили 1872,6 грн.

В той же час у березні за житлово-комунальні послуги українці сплатили 81,4% від потрібної суми, або ж близько 11,6 млрд. грн. В той же час за електроенергію сплачено цілих 111,9% від потрібної суми або ж 3,0 млрд. (за рахунок погашення попередніх боргів).

А загальна заборгованість наприкінці місяця склала:

  • за постачання природного газу становила 17,6 млрд. грн.
  • за централізоване опалення та постачання гарячої води – 15,5;
  • за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 3,3;
  • за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 1,7;
  • за вивезення побутових відходів – 0,4;
  • за постачання електричної енергії – 4,2

 

Водночас, у січні-березні 2018 р. з населенням було укладено 18,6 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 125,7 млн грн. Сума внесених платежів, з урахуванням довгострокових договорів, становила 106,0 млн грн. 

Ці дані свідчать про одне, що попри субсидіювання держава не має змоги унормувати цю сферу. Однією із головних причин є та, що навіть попри підняття зарплат, через інфляцію, більшість населення не має високої купівельної спроможності і тому стає боржниками за комунальні послуги економлячи саме на них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *