За минулий рік через порушення держава втратила мільярди гривень

Минулого року за даними перевірки Рахункової палати чиновники зробили порушень на 23 мільярди гривень, повідомляє “Інвестор”.

Рахункова палата України це державний орган, що здійснює фінансовий контроль використання коштів з бюджету. Він підпорядкований Верховній раді, проте працює самостійно і незалежно від інших органів держави. Створена відповідно до прийнятої 1996 року Конституції та Закону України “Про Рахункову палату” від 2 липня 2015 року.

Відповідно до проведеного аудиту минулого року через різноманітні порушення держава втратила близько 23 мільярдів гривень. В ході перевірки було проаналізовано роботу 635 об’єктів контролю, включаючи органи державної влади, бюджетні установи та держпідприємства, а обсяг перевірених державних коштів становив майже 504 млрд.

Окрім того її працівники виявили, що минулого року було невиконання плану доходів державного бюджету Україн на 3,4 млрд грн, або на 0,4%, і не проведення планових витрат на 31 млрд. грн, або на 3,6%.

Цей аудит є вкрай важливим для того, щоб розуміти ефективність використання державою  коштів. Проте, постає логічне питання, чи знайдуть та покарають винних у халатному поводженні із державними грошима.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *