Новий рік – нові податки: Рада проголосувала за збільшеня низки існуючих ставок
Поки увага громадськості була прикута до вирішення проблеми із “євробляхами” Верховна Рада проголосувала за зростання низки податків і зборів. Як пояснюють самі законотворці це зроблено з метою збалансування бюджету, повідомляє “Інвестор”.
Новий 2019 рік “порадує” українців зростанням податків та акцизних зборів. За відповідне рішення проголосували 233 депутати при необхідному мінімумі в 226 голосів. Таким чином, передбачено підвищення з 1 липня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%, або згідно прогнозного показника інфляції.
Поїзд пішов: українці стали менше їздити до Росії
Як стати енергонезалежною: львів’янка вже 15 років не використовує газ (фото)
Підвищать з 1 січня 2019 року ставки екологічного податку на викиди вуглекислого газу стаціонарними джерелами з 0,41 гривні до 10 гривень за тонну. Заплановано, що до 2023 року цей податок має вирости до 30 гривень за тонну. Порадують зростаннями ставки ренти тих хто використоє українські надра. Так, для видобування нафти та конденсату зростання буде на 2 п. п., залізної руди – на 0,8 в. п. за спеціальне використання лісових ресурсів – на 50%.
Також, буде запроваджене ліцензування виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі паливом, а також контроль за цільовим використанням палива для авіаційного транспорту. Більш жорстке регулювання будуть здійснюватив спиртовій галузі. Зокрема, вводиться роздільний облік за переміщенням спирту і встановлюється перелік вимог до підприємств, які отримують спирт за нульовою ставкою акцизного податку. ВІдповідног тепер ці підприємства повинніобладнатиі витратомірами отриманого спирту та обсягу виробленої продукції, а всю інформацію оперативно і щоденно передавати в контролюючі органи.
Українські інноватори створили нешкідливі для екології пакети
Тернополяни проти перевізників: як жителі міста протидіють завищеним тарифам
Нові норми розпочнуть роботу з 1 липня 2019 року, а відповідальність за порушення зазначених норм – з 1 жовтня 2019 року.
Незважаючи на негативне сприйняття громадськістю, проголосували й за оподаткування податком на додану вартість для посилок в Україну сумарною вартістю понад 100 євро для одного одержувача від одного відправника. Для цієї норми пропонується перехідний період з 1 січня до 30 червня 2019 року, податок будуть стягувати лише товарів вартістю більше еквівалента 150 євро.