Американська фірма презентувала шини, що вироблятимуть кисень

Одна з найбільших в світі компаній виробників автомобільних шин, американська Goodyear презентувала на черговому Женевському автосалоні  незвичайний концепт. Ним стали шини Oxygene з живим мохом всередині, що поглинає вуглекислий газ і виробляє кисень, повідомляє “Інвестор”.

Компанія заснована в 1898 році і спочатку виробляла велосипедні шини, шланги та інші гумові вироби, необхідні в побуті. Дуже скоро, буквально через рік Goodyear стала виробляти шини для автомобілів. Перші гоночні шини були зроблені для Генрі Форда в 1901 році. На сьогодні це найбільший виробник шин у світі.

Свою назву компанія отримала в честь відомого американського винахідника Чарльза Гудієра. Він відкрив у 1839 році процес вулканізації каучуку, а вже через 5 років успішно запатентував.

Компанія Goodyear створює незвичні концепти шин, які дозволяють припустити, як буде виглядати транспорт майбутнього. Цього року компанія представила на Женевському автосалоні концептуальні шини з живим мохом всередині.

Концепт нових шин

Передбачається, що такі шини зможуть виробляти енергію за допомогою фотосинтезу. За задумом компанії, вони будуть поглинати CO2 з повітря і вологу з поверхні дороги, живлячи мох всередині боковини, і виробляти кисень. Googyear вважає, що в місті розміром з Париж, приблизно з 2,5 млн автомобілів на дорогах, широке використання шин Oxygene дозволить виробляти близько 3 тисяч тон кисню і поглинати більше 4 тисяч тонн вуглекислого газу на рік.

Крім того, концептуальні шини використовують одержувану енергію для живлення внутрішньої електроніки, зокрема вбудованих сенсорів і блоку обробки даних. Відзначається також, що шини будуть використовувати технологію Li-Fi, яка дозволить їм “комунікувати” з іншими автомобілями і дорожньою інфраструктурою. Протектори, за словами Goodyear, будуть виготовлені за допомогою 3D-друку з гумового порошку, отриманого від перероблених шин.

Такий концепт виглядає для нас фантастикою. Проте, виготовлення прототипу і детальна розробка алгоритмів функціонування наводить на думку, що можливо такі шини стануть реальністю, так, як близько ста років тому реальністю стали теперішні гумові покришки. Ті ж, хто сьогодні повірить у прототип компанії і вирішить інвестувати в нього кошти, можливо, через певний час поповнить список Forbes.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *