Чи буде прецедент? – власник авто на єврономерах виграв суд проти митниці

Проблема автомобілів на єврономерах, зараз займає важливе місце на порядку денному і урядовців, і простих українців. Однак, питання поступово переходить у правове поле. Так, один із власників автомобіля виграв суд проти української митниці на законне право користування автомобілем на іноземній реєстрації, повідомляє “Інвестор”. 

За останніми соціологічними даними українські суди практично не викликають довіри у простих громадян. Однак, є і щасливі винятки. Так, Верховний суд ухвалив рішення на користь Михайла Козинця і визнав законним користування автомобілем з іноземною реєстрацією, який ввезений в Україну з метою транзиту.

Компанія з Львівщини завойовує ринки добрив (відео)

Країна українських грошей: українці найчастіше зберігають кошти в Іспанії

Цей випадок може стати прецедентним для інших власників автомобілів на єврономерах. Оскільки, Позивач просив скасувати постанову, якою його визнали винним у порушенні митних правил та оштрафували на 8500 гривень і виграв справу.

Як зазначають у суді:

“Позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії і не знятого там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України… з метою транзиту”.

Цікаво, що в ході судових слухань Михайло Козинець визнав, що  ввіз автівку для тривалого користування, а режим “транзит” заявив, щоб уникнути необхідності розмитнення. Сам же судовий процес розпочався ще в 2016 році. Тоді ж суд першої інстанції на Хмельниччині встав на бік водія, але пізніше апеляційний суд все ж визнав його винним.

Прощай Газпром: Польща відмовляється від російського газу

«Інвестування по-рівненськи»: прийняття резолюцій замість конкретних кроків

Проте, власник подав апеляцію до Верховного суду і в жовтні цього року отримав позитивне рішення. Суд наголосив, що у Митному кодексі не йдеться про порушення щодо товарів, які ввезені тимчасово. З цього слідує, що у користуванні нерозмитненою автівкою на “євробляхах” відсутнє порушення законодавства.

Чи покличе цей судовий розгляд за собою якісь зміни до питання не розмитнених авто поки, що не відомо. Поки, що влада залишається у патовій ситуації: не хоче робити якихось прямих санкцій, але і не вирішує питання, обираючи стратегію затягування. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *