Як Україна обігріватиме ЄС: Рада скасувала мораторій на експорт дров

Верховна Рада силами 246 депутатів проголосувала зміни до законодавства про збереження українських лісів. Законотворці виключили тимчасову заборону вивезення за межі України в митному режимі експорту деревини паливної, повідомляє “Інвестор”. 

Законопроект було прийнято із змінами котрі включив Президент Петро Порошенко. Перед тим Президент повернув на  повторний розгляд до Верховної Ради ухвалений 3 липня закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”.
 

Президент зазначив,  що цей законопроект не може бути підписаний. Оскільки запроваджувана у законі тимчасова, строком на 8 років, заборона вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної порушує зобов’язання України як члена Світової організації торгівлі.

«Чорні» нотаріуси в дії: на Рівненщині в підприємця відбирають бізнес

Основною метою закону є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконне вирубування лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

Українська податкова залишилась без керівника

В законі передбачено обсяг неброблених вітчизняних лісоматеріалів.  Таким чином споживання не повинне  перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.

Також, закон вводить суворіші покарання за незаконну вирубку дерев та чагарників. Згідно із законом за порушення норм закону тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 30, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *