Молоко як елітний напій: в Україні виросли ціни на молочні продукти

Державна служба статистики зафіксувала значне зростання цін на молочні продукти. Хоча це підняття цін є аномальним на тлі дослідження ООН про те, що в Україні різко впала прибутковість молочних компаній, повідомляє “Інвестор”.

Український ринок в черговий раз демонструє аномальне зростання цін на товари котрі за усіма прогнозами не мали б дорожчати, або ж дорожчати не так різко. На цей раз ціни почали зростати на молочні продукти.

Корпорація «Богдан» проти автомобілів на єврономерах: хто кого

Проте, вже п’ятий місяць поспіль за даними ООН  Умовний індекс прибутковості виробництва молока (УМІ) знижується. Темп падіння є найрізкішим за останні п’ять років. Виробники молока повідомляють, що за п’ять місяців 2018 року вони отримали на 10,4% менше прибутку, ніж за той самий період попереднього року. 

Стриптизер і ЛГБТ: в Україні починається політичний треш

У травні 2018 року професійні виробники молока мали на 18% нижчі прибутки, ніж у травні 2017 року, і на 9,7% менше, ніж в середньому за останні шість років в цьому ж місяці.

«Землю селянам»: третина сільськогосподарських земель належать великим компаніям

На фоні цього дослідження є аномальним те, що ціни на молочні продукти різко пішли вгору. За даними Держстату ціни на молоко, сир та яйця у січні-травні порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 23,7%.

Зокрема, молоко подорожчало на 18,1%, сири – на 15,4%, яйця – на 61,4%. На тлі цього зафіксовано, що інфляція в Україні в травні в річному вираженні – в порівнянні з травнем 2017 року становила 11,7%. 

Таким чином, не зважаючи на ситуацію за якою молочні продукти не повинні дорожчати ціни чомусь ростуть. За такого темпу молоко може стати теж свого роду “елітним” напоєм для українців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *