Що буде з курсом долара після війни: прогноз

Про це сказав ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в матеріалі ТСН.

Експерти не виключають, що Україна зможе закінчити війну з курсом в 40 гривень за долар.

Олександр Савченко розповів:

Після війни, а ми всі впевнені у нашій перемозі, нас мають очікувати позитивні зміни. Ми можемо закінчити війну з курсом, наприклад, в 40 гривень за долар. А за декілька місяців після перемоги гривня почне своє посилення. Тобто курс буде 38, а потім і 36 за долар. Поясню чому: передбачається великий приплив іноземних інвестицій. Повторюся, це за умови, якщо уряд буде проводи адекватну економічну та податкову політику, а також у нас буде діяти верховенство закону. Зараз у нас такого немає, поки є лише шарахання з боку в бік, а сама економічна політика неадекватна. Зараз нас рятує політика Національного банку та Мінфіну, непогано йдуть монетарні та макроекономічні процеси, а ось податкова, митниця, підтримка бізнесу – майже на нулі, немає дерегуляції. В таку економіку інвестувати приватний бізнес не буде.

З його слів, система потребує радикального очищення від людей, які проводять неадекватну політику. Савченко їх називає агентами впливу росії.

Оця “гримуча суміш” блокує будь-які серйозні інвестиції в Україну. Наша країна 30 років була найменш привабливою державою для інвестицій. Тому тут нам потрібна теж перемога над цією “гримучою сумішшю”, як і на фронті. Без цього, на жаль, успіху не буде, бо ми й на далі залишимося економічними вигнанцями.