Україна зняла обмеження для запуску PayPal

PayPal найбільша в світі цифрова платіжна система заснова ще у 1998 році в США. До цього часу в Україні система не працювала, повідомляє “Інвестор”.

PayPal міжнародна електронна платіжна система, заснована в 1998 році. Вона є найпоширенішим у світі способом розрахунків в Інтернеті. Нині PayPal використовують понад 230 мільйонів людей у 190 країнах світу.

PayPal виступає посередником між продавцем і покупцем, забезпечуючи найвищу надійність оплати платіжними картками VISA, MasterCard, American Express та інших платіжних систем. Крім того система є дуже надійною для своїх користувачів, оскільки завжди будучи незадоволеним наданим товаром чи послугою покупець має змогу повернути свої кошти.

Укрпошта буде конкурувати з банками

PayPal частково працює з Україною і приймає картки VISA та MasterCard, випущені українськими банками, для оплати товарів та послуг в Інтернеті. Однак PayPal не дає можливості вводити кошти в Україну, що робить неможливим продаж товарів та послуг через цю систему в українських інтернет-магазинах. 

В 2015 році вперше почались серйозні перемовини про вихід компанії на український ринок. В цьму ж році ідею підтримала Американська торгова палата. Було направлено офіційний лист-звернення на адресу НБУ та Мінекономіки з проханням усунути Нацбанком України регуляторні бар’єри для виходу системи на ринок.

Проте, і українські чиновники не поспішали із зміною регуляторної політики, і сама компанія не виявляла особливого інтересу до українського ринку. Та можливо вже цього року все зміниться.

“Національний банк зробив достатньо для того, щоб PayPal прийшов в Україну. З законодавчої точки зору жодних перепон для повноцінного виходу компанії на український ринок не існує. Українська сторона не один раз спілкувалася з представниками PayPal”,

– сказав директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін.

Від приходу PayPal Україна отримає цілий ряд плюсів. Адже, тепер українці зможуть напряму отримувати кошти із закордону і вводити їх в Україну. В свою чергу, підвищення рівня безготівкових розрахунків знизить частку тіньової економіки і використання готівки в обігу.

Як не потонути в смітті і при цьому заробити: досвід Німеччини

Малий і середній бізнес отримають доступ до зовнішніх ринків, в тому числі і через аукціон eBay.  PayPal як великий гравець змусить всіх інших до більш активної конкуренції в секторі фінансових послуг. Це також, стимулюватиме до виходу на новий технологічний та інноваційний рівень українські компанії.

Проте, тепер постає питання чи американська компанія зацікавлена в українському ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *