В Україні стане більше індустріальних парків
Цьогоріч в Україні з’явиться два нових індустріальних парки. Загалом же в україні їх налічується близь 37, повідомляє “Інвестор”.
Індустріальний парк або промисловий парк – це спеціально виділена при плануванні міста територія для розвитку промисловості. Такі парки забезпечують підприємства усіма необхідними комунікаціями та спільною інфраструктурою, окрім того вони розташовані так, щоб це не впливало негативно на життя мешканців. Крім того, комплексне розташування полегшує контроль над виробництвом та впливом на середовище.
Приватизувати чи закривати — що робити з державними підприємствами?
Промислові парки в основному створюються біля транспортних вузлів – портів, аеропортів, залізниць та ін. для зменшення витрат на транспортування та логістику продукції. Переважно створеня промислових парків проводиться в рамках програм з економічного розвитку, а підприємствам у них надаються певні пільги.
В україні порядок створення, діяльності індустріальних парків регламентовано спеціальним законом України про “Індустріальні парки”. Його було прийнято у 2013 році та згодом доопрацьовано у 2014 році.
Цього року зареєстровано два нових індустріальних парки “Біла Церква” у Київській області та “Олександрія” у Кіровоградській області.
Єдиний спеціалізований автозавод в Україні збанкрутував
Площа індустріального парку (ІП) “Біла Церква”, яка перебуває у приватній власності ініціатора створення, становить близько 24 га. Попередньо заявлений термін функціонування – 50 років. За розрахунками тут можна буде створити близько 3000 нових робочих місць.
Площа ІП “Олександрія” становить близько 24 га – це сукупність земельних ділянок, які перебувають у власності ініціатора. Його заявлений термін функціонування – 49 років, а орієнтовна кількість робочих місці дорівнює 1330.
Американські вчені створили пристій, що може видобувати воду з повітря пустелі
Створення промислових парків це світова практика, адже таким чином потенційним інвесторам показують серйозні наміри – надаючи інфраструктуру та комунікації. Проте, разом з тим важливо, щоб такі утвореня мали мінімум контролю від державних органів, що має сприяти конкуренції та розвитку.