Україна та Хорватія обговорили питання енергетичної безпеки

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко обговорила із Міністром захисту навколишнього середовища і енергетики Республіки Хорватія Томіславом Чоричем питання співпраці в енергетичній сфері, повідомляє “Інвестор”.

Одним із головних питань було те, як потрібно протистояти загрозі з боку Росії у енергетичному питанні. Обговорювались напрямки співробітництва з питань диверсифікації постачання енергоресурсів та розвитку відновлювальних джерел енергії. Ключова позиція української сторони була у транспортування газу з використанням ГТС України для забезпечення країн ЄС.

Україна vs Росія: «потокові» війни за Європу

Хорватська сторона послідовно виступає проти реалізації Північного потоку-2 та повністю підтримує позицію України. Крім того, вважає транзитний маршрут територією України з використанням української ГТС найбільш доцільним та надійним.

У ході зустрічі сторони обговорили питання щодо розвитку коридору Хорватія-Угорщина-Україна, що в майбутньому дозволить транспортувати природний газ з перспективного хорватського LNG – терміналу “Крк” через територію Угорщини до України.

Також, Наталія Бойко  окреслила позицію з реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року, а саме, збільшення частки відновлювальної енергетики в енергетичному балансі. Головною стратегічною метою вона означила – інтеграцію енергосистеми України до об’єднаної енергетичної системи європейських країн ENTSO-E.

На фоні підписання ще 2017 року угоди про економічне співробітництво це є важливим кроком для співпраці. Окрім того, Хорватія є стратегічним партнером України на Балканах, які традиційно мають великі російські впливи. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *