Україну очікують саннкції від ЄС

Містр фінансів України Олександр Данилюк заявляє, що через бездіяльність уряду Європейський союз може накласти економічні санкції на Україну, повідомляє “Інвестор”

Україна ще в 2017 році приєдналася до Плану Організації економічного співробітництва і розвитку в Європі (ОЕСР) щодо протидії ухиленню від сплати податків – Base erosion and Profit Shifting (BEPS). Відповідно до цього було взято зобов’язання перед європейськими партнерами про впровадждення цілого пакету угод. Головними з яких були вдосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання ухилення від сплати податків за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній, обмін інформацією.

Гроші без господаря: чому Україна не може використати європейські гроші?

Проте, далі декларацій справа нажаль не просунулась. В червні закінчується крайній термін виконання Україною взятих зобов’язань якщо цього не відбудеться – ЄС може застосувати санкції.

 

Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк:

“Ми повинні до 28 червня підписати багатосторонню конвенцію про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, це так званий MLI. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом міністрів ще в грудні минулого року. Я все ще чекаю повноважень, які дадуть мені можливість це підписати. Чому це важливо до 28 червня? Це останній шанс для України приєднатися до цієї угоди. Його ще треба буде ратифікувати. Якщо це не буде зроблено – буде існувати ризик застосування економічних санкцій проти України з боку Європейського Союзу”.

Проте, голова Мінфіну зараз не отримав потрібних повноважень для підписання угоди. Тому він закликав уряд надати йому негайно повноваження щодо підписання конвенції. Найгірше в цій ситуації те, що в черговий раз українські урядовці показують себе ненадійними партнерами. В черговий раз рішення яке потрібно вирішувати, чомусь затягується до крайнього терміну, а в результаті страждає вся економіка країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *