Чому ціни на купівлю та оренду нерухомості зростуть

У Раді з’явився закон, який зобов’язує всіх користуватися послугами рієлтора у випадку продажу чи купівлі нерухомості або оренди житла. Які особливості закону?

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Законопроєкт №3618 про рієлторську діяльність рекомендований комітетом до розгляду Верховною Радою. Експерти вже виступили з критикою ініціативи, яка загрожує не лише учасникам ринку нерухомості, але й звичайним українцям. 

Українці, які захочуть продати, купити, винайняти чи здати в оренду житло, будуть змушені звертатися до рієлтора. Без нього всі ці операції будуть вважатися незаконними.

Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості, не схвалює цього законопроєкту.

Коментар: “З правової точки зору проєкт закону значно обмежує права власників нерухомості на розпорядження своїм майном, яке гарантоване Конституцією України”, – говорить експерт.

Щоб здійснити будь-яку процедуру з нерухомістю: продаж/купівлю чи здача в оренду/винайм, потрібно звертатися до рієлтора.

Рієлтори будуть створювати паспорт об’єкту нерухомості та вносити його до єдиного реєстру – Єдиної інформаційної бази даних. Та у свою чергу буде у розпорядженні ще не створеної Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності.

Без рієлтора не вдасться нотаріально засвідчити факт купівлі/продажу нерухомості, а тому обійти закон не вдасться.

Рекламувати нерухомість може лише власник або рієлтор.

Експерт Юрій Піта стверджує, що проєктом закону взагалі не встановлені будь-які обмеження по ціноутворенню. 

Коментар: “Отже, максимальна величина вартості підключення та користування реєстром, вартість внесення в реєстр інформації, отримання з реєстру інформації, жодним чином не обмежена і дуже важко спрогнозувати ціни, які будуть встановлені за таке користування. Безумовно такі нововведення призведуть до збільшення вартості послуг, як це було з послугами на ринку оцінки, коли працювали відомі майданчики”, – говорить експерт.

Джерело: сайт Час-Дій.

Читайте також: Аграрії зможуть брати пільгові кредити: затверджено форми документів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *