День Святої Трійці: коли його святкують у 2020 році

Зовсім трохи залишається до одного з головних православних свят – Дня Святої Трійці.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Коли відзначається Трійця у 2020 році, чому кожен рік це нова дата і яка історія свята – читайте нижче.

Трійця-2020: дата свята

У нинішньому році День Святої Трійці весь православний світ відзначатиме на початку червня – 7 числа. Трійця святкується на 50-й день (через сім тижнів) після Великодня – Світлого Христового Воскресіння. Оскільки Трійця-2020 випадає – це неділя, наступний за ним день – понеділок, 8 червня, автоматично стає вихідним.

Вихідні на Трійцю: скільки будемо відпочивати 

У червні українці отримають додатковий вихідний з нагоди Трійці. Згідно з постановою Кабміну, якщо святковий день припадає на неділю, він автоматично переноситься на наступний за ним понеділок. Таким чином, на Трійцю будемо відпочивати 6 червня, у суботу, 7 червня, у неділю (день свята), і 8 червня — понеділок. 

Календар вихідних у червні

Трійця – історія свята

День Святої Трійці – це одне з основних свят у християнстві. Він був встановлений на честь зішестя Святого Духа на апостолів і Діву Марію. Назва свята означає єдність Святого Духа, Бога-отця і Бога-сина.

Вважається, що Святий Дух зійшов у вигляді вогненних язиків. Вогонь означав здатність і силу спалювати гріхи, очищати, освячувати і зігрівати людську душу. У цей момент в Єрусалимі було багато віруючих. До них вийшли апостоли і почали читати проповіді на багатьох мовах. Проповіді подіяли на слухачів і багато з них запитували у апостолів, що їм робити. На що отримали відповідь від Петра: потрібно покаятися і хреститися для прощення гріхів в ім’я Ісуса Христа.

У цей день прийнято вважати, що людська душа під дією Божої благодаті розквітає плодами чеснот.

Традиції на Трійцю

Головний колір Трійці – зелений. Він символізує животворення і вічне життя. Саме святкування триває упродовж трьох днів. Напередодні, в суботу, проводиться всенічне бдіння. Безпосередньо на саму Трійцю в церквах здійснюють святкову літургію, святять воду, прикрашають храми гілками дерев і травою.

Третій день Трійці прийнято називати Днем Святого Духа. Гілля та траву, які люди приносять з церкви, засушують і зберігають протягом року. Повір’я говорить, що вони будуть оберігати оселю від негараздів і хвороб.

Гілля та траву, які люди приносять з церкви, засушують і зберігають протягом року. Повір’я говорить, що вони будуть оберігати оселю від негараздів і хвороб.

Ще однією традицією Трійці є відвідування кладовищ – там, як і в поминальні дні, залишають частування на могилах.

Важливо зустрічати свято Трійці в чистому будинку – напередодні у ньому проводять генеральне прибирання, готують святковий стіл. Після відвідування церкви сім’я збирається на обід або йде в гості до рідних або близьких. Святкові посиденьки в сімейному колі можна продовжувати на природі народними гуляннями.

Молоді дівчата нерідко ворожать на Трійцю в надії передбачити своє майбутнє та любов.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Коли пускатимуть в зали ресторанів та кафе: назвали остаточну дату

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: