Рівненський нардеп розповів, як можна вирішити проблему з застарілим обладнанням, на якому досі продовжують навчати студентів

Нещодавно, нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук, в ефірі каналу Obozrevatel TV, підняв тему застарілого обладнання, на якому досі продовжують вчитися українські студенти. За словами нардепа, на значній частині виробничих станків, які знаходяться у вітчизняних навчальних закладах, вже роками ніхто не працює.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА

Коментар:У нас дуже застаріле обладнання, на якому студенти просто не можуть навчатись. Воно не сучасне. На станках, які стоять у ПТУ, вже багато років ніхто не працює. Нам треба піти китайським шляхом, тобто залучити інвестиції, щоб приїхали іноземці, які поставлять сучасне обладнання і навчать нас на ньому працювати“, – заявив народний депутат.

Деталі: Вирішення цієї проблеми він бачить у залученні іноземних інвесторів, котрі презуть з собою не тільки фінанси, а й сучасні виробничі потужності, і, що дуже важливо – кадри, котрі навчать вже українських робітників працювати на цьому.

Окрім цього, нардеп прокоментував одну з найактуальніших проблем на вітчизняному ринку сільського господарства – відсутність довготривалих інвестицій. На даний момент, дуже мало підприємців готові вкладати гроші у овочі та фрукти. Ці культури потребують значних фінансових вкладень, а повертаються вони достатньо повільно.

Тому, зараз більшість фермерів та агрокомпаній засівають поля технологічними культурами, які дають швидкий результат, але не завжди є достатньо бережливими до землі. 

Частково вирішити цю проблему повинне відкриття ринку землі. Коли фермери матимуть її у своїй власності, а не братимуть в оренду, вони швидше будуть готові робити довготривалі інвестиції у власну справу, та працювати не лише з технологічними культурами.

Читайте також: Молодий вчений створив речовину, яка дозволить очищувати океани від пластику

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: