Стало відомо, як виглядатимуть нові купюри у 50 і 200 грн

В НБУ анонсували появу нових банкнот у 50 та 200 гривень. Оновлені 50 гривень українці зможуть побачити вже 20 грудня 2019 року.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Нові купюри матимуть удосконалену систему захисту, і своїм дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. 

Запровадження оновлених банкнот у Нацбанку пояснюють необхідністю захисту від підробки грошей.

Сучасна система захисних елементів наших банкнот перебуває на одному рівні із системами захисту провідних валют світу (наприклад, євро або доларів США). Як наслідок, рівень підроблення українських грошей – стабільно низький“, — повідомляють у Нацбанку.

Саме для забезпечення захищеності гривневих банкнот і надалі Національний банк вирішив оновити і дизайн банкноти номіналом 50 гривень, який був незмінним із 2004 року, і банкноти номіналом 200 гривень, яка залишалася без змін із 2007 року.

Дизайн оновлених банкнот наслідує банкноти нового покоління гривні номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Вони містять основні зображення банкнот 50 та 200 гривень попередніх зразків, мають аналогічні розміри та подібну кольорову гаму. Водночас обидві оновлені банкноти мають посилений захист. Так, покращено рельєфність елементів друку, зокрема елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Крім того, на оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 і 1000 гривень, використано два інноваційні захисні елементи. Один з них – це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення водяної лілії та має поступово змінювати колір під час зміни кута нахилу банкноти. Інший – “віконна” захисна стрічка, яка містить зображення номіналу та графічного знаку гривні. 

В США показали найдорожчу доларову банкноту (фото)

Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Національний банк працював над осучасненням гривні та наводив лад у готівкових розрахунках з 2014 року. Це був комплексний процес, який передбачав заміну низьких номіналів банкнот монетами, вилучення з обігу копійок дрібних номіналів, а також введення в обіг банкноти нового найвищого номіналу.

Зокрема, цього року в межах оптимізації банкнотно-монетного ряду Національний банк з 1 жовтня вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок та припинив поповнення готівки в обігу монетами номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня ввів у обіг банкноту номіналом 1 000 гривень. Отже, номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 13 номіналів, доки в обігу перебуватимуть монети 25 копійок.

Оскільки ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг, поступово їх ставатиме дедалі менше. Зрештою, номінальний ряд гривні сягне оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) та 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Читайте також: Доступне житло: величезний 3D-принтер розпочав друк житлового району (фото)

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *