Зеленський заборонив купувати електрику в Росії

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення контролю цін на електроенергію в умовах недостатньої конкуренції.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Він включає в себе заборону на продаж і постачання електроенергії, яка імпортується з Російської Федерації. Про це повідомили в прес-службі Офісу президента.

Разом з тим Кабінет Міністрів України має право скасовувати цю заборону на визначений ним строк з метою уникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України“, – йдеться в повідомленні.

Made in Ukraine: 5 кроків взаємодії держави та інвестора

Закон передбачає рішення на випадок істотного коливання цін на оптовому ринку електричної енергії. В такому випадку Національна комісія, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), має право встановлювати граничні ціни на ринку “на добу вперед” з відповідним обґрунтуванням.

Такі ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом України“, – відзначили в прес-службі.

НКРЕКП отримало право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам комбінованої електричної і теплової енергії тариф на відпуск електроенергії.

Документ також передбачає, що гарантований покупець направляє різницю між доходами і видатками, що виникла під час виконання ним спеціальних обов’язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов’язків по покупці електричної енергії за “зеленим” тарифом і за аукціонною ціною.

Читайте також: Земельний мораторій діятиме до прийняття закону про землю – Дмитро Соломчук

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: