Виплата боргів по-українськи: в підприємства арештували літак

Українське підприєсмство Харківський авіаційний завод є одним із найбільших боржників по зарплатні в Україні і найбільший боржник взагалі. Управління юстиції конфіскувало в підприємства літак, щоб частково погасити заборгованість по зарплатні, повідомляє “Інвестор”.

Ще в 2016 році Харківський авіазавод оголосили банкрутом та зупинило його діяльність. Проте, у підприємства залишились колосальні борги перед свої працівниками та замовниками. Зокрема сума заборгованості по зарплатні складає 180 млн грн, а з урахуванням кредиторської заборгованості – 3,2 млрд грн.

Пластик залишається в минулому: ЄС планує повністю перейти до екологічних матеріалів

Проте це ще не всі борги горе-підприємства. У харківському суді розглядається позов від “Військової частини 3656 Національній гвардії Республіки Казахстан” в якому вимагається стягнути з заводу кошти які військова частина заплатила за поставку літака Ан-74Т-200А, оскільки українське підприємство умови договору не виконало. Таким чином, вимагається, щоб підприємство сплатило 15 млн доларів за сплачений, але не поставлений літак плюс 900 тис. доларів в якості 3% річних і 887,4 тис. доларів неустойки. Проте, суд задовільнив позов лише частково постановивши стягнути 15 млн доларів і 490 тис. грн судового збору.

BigData на службі львівських доріг: нова технологія має поліпшити транспортне сполучення

Проте, у 2017 році на заводі зроблено антикризові заходи, змінилося керівництво, здійснюється часткове погашення заборгованості із зарплати за 2017 і 2018 роки. На заводі відновлено електро- та водопостачання. Однак підприємство все ще залишається в глибокій кризі.

Для того, щоб хоч якось зменшити заборгованість із зарплатні  правління юстиції заарештувало літак Ан-24Т, який належав Харківському авіаційному заводу. Проте, в управлінні поки, що не пояснили яким чином вони планують реалізувати конфіскований літак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *