Безводний Крим: на Херсонщині знайшли нелегальний трубопровід до півострова

Є багато думок чому Хрущов свого часу вирішив віддати Крим для Української РСР. Однією із об’єктивних думок є та, що півострів завжди потребував прісної води, яку найлегше постачати з материкової України. Такий стан речей зберігався і по здобуттю Україною незалежності. Проте, стан речей змінився після анексії, постачання води припинили, а свої ресурси в Криму вкрай не значні. Нещодавно ж Служба безпеки України виявила нелегальний трубопровід з території України в Крим, повідомляє “Інвестор”.

Проблеми з водою в Криму стосуються не стільки місцевого населення, скільки великого бізнесу. На півострові знаходиться величезне хімічне підприємство “Титан”, що потребує прісної води для очисних процесів. Цей хімзавод пов’язують із скандальним олігархом Дмитром Фірташем, саме через це завод не був захоплений окупантами.

Українські «отамани » прибули в Батумі

Український агрогігант купує словенську компанію

Проблему з водою на півострові не вдавалось вирішити ніяким чином. Однак нещодавно СБУ викрила нелегальний водопровід з території Херсонщини в Крим. Вірогідно він слугував для постачання згадуваного хімзаводу.

За повідомлення пркуратури АР Крим у Херсонській області  свердловина, з якої здійснювався несанкціонований відбір води, була виявлена ​​у Каланчацькому районі, в 15 метрах від лінії розмежування з окупованим РФ півостровом.

США ввели нові санкції проти російських компаній

Рік виборів: найбільші побоювання інвесторів

Детективи підозрюють, що  замаскована пластикова труба була прокладена ще до 2014 року. Її потужність  становила 250 кубометрів води на годину. Крім того для того, щоб вона продовжувала свою роботу у змові мало бути широке коло осіб не виключено, що із силових структур.

В прокураторі повідомляють, що усіх  осіб, причетних до незаконного відбору зі свердловини, вже встановлено.

Ситуація із нелегальним водопроводом є ще й цікавою на тлі еко-катастрофи в Армянську де якраз і розташований “Титан”. От тільки те, що трубу виявили через більш ніж чотири роки викликає багато запитань до відповідальних відомств в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *