Нідерланди занепокоєні зникненням професії мельника

Приблизно сто років тому в Нідерландах працювало близько 10 тисяч вітряних млинів. Вважається, що скупчення млинів стали свого роду прообразом сучасних індустріальних парків. Зараз в країні їх залишилось всього тисяча і всі вони продовжують працювати, повідомляє “Інвестор”.

Мало хто знає, що вітряні млини в Нідерландах не просто виконують роль атракціону для туристів, а й надалі працюють.

Млини в Нідерландах від самого свого створення виконували відразу кілька функцій. Вони не тільки мололи зерно на борошно, але й відкачували воду з низинних територій та навіть приводили в рух лісопилки.

Зараз в країні яка здавалося б не має потреби в таких древніх механізмах вони і надалі виконують ці функції. Найцікавіше те, що багато самих нідерландців не знають про те, що млини і надалі виробляють борошно.

Проте, зараз країна стикнулася із проблемою, що поступово професія занепадає. Дуже мало знаходиться молодих людей готових поєднати своє життя із роботою мельника.

Як зазначає 70-річний майстер Генк Демойт:

“В країні не вистачає молодих мельників. Цієї справою займаються в основному пенсіонери. Тому можливо за кільканадцять років вони взагалі зникне.”

Хоча звісно знаходяться молоді люди котрі ідуть навчатись до старих майстрів цьому ремеслу. Цікаво, що робота в млині має певний свій алгоритм.

Перше, що робить мельник це піднмає прапор над млином це означає, що мельник на місці. Далі потрібно змасти вал млина, це як і сто років тому роблять свинячим жиром, і останннє це потрібно розтягнути вітрила на лопатях.

Зараз, млини як і сто років тому мелють борошно та доставляють його в крамниці. Багато хто до цих пір вважає вироблене в млині борошно кращим від заводського. А туристи, можуть поспостерігати за роботою млинів.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *