Україна припинить експорт зерна у разі загроз від росії у Чорному морі

Після нападу росії на Одеський порт Україна надалі планує навігацію у Чорному морі, але у разі загрози торговим суднам у морі ініціативу можуть зупинити. Про це у ході спільного брифінгу в Медіа-центрі Україна розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков, пише Європейська Правда.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Кубраков наголосив, що, попри атаку росії на Одеський порт у першу ж добу після підписання угоди у Стамбулі, Україна продовжує планувати навігацію у Чорному морі.

Це так само важливо для нас, як і всьому цивілізованому світу. Якщо щось буде відбуватися в Чорному морі, то, звичайно, вся ініціатива буде зупинена”, – додав він. “Ми підписували угоду з ООН та Туреччиною. Це сторони, які мають гарантувати безпеку. Якщо вони гарантують – вона працює, якщо не гарантують – вона не працює“.

Кубраков зазначив, що торгові судна будуть організовані в каравани, які супроводжуватимуть українські судна. Це може статися “найближчими днями”.

Для цього необхідне створення Координаційного центру в Стамбулі, для чого представники України вже прибули в Туреччину. Серед них – як цивільні, так і військові представники. Запуск центру планується у середу, 27 липня. 

Крім того, розповів заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, технічний флот державних підприємств Міністерства інфраструктури перевірятиме визначені Україною коридори для проходу до та з українських портів перед тим, як цими маршрутами підуть судна з зерном.

У ході брифінгу міністр агрополітики Микола Сольський зауважив, що держава може втрутитися в ринок у разі, якщо він ніде “не в той бік” і для трейдерів головним стане отримання надприбутків. Проте остаточно роль держави у цьому процесі та можливість викупу та перепродажу зерна зараз визначається.