Через нереформовану митницю та податкову Україна щороку втрачає мільярди гривень

На Міжнарордному економічному форумі за участі близько 65 бізнес-асоціацій було оприлюднено інформацію про те, що Україна через не проведені реформи в Державній фіскальній службі та митниці кожного року втрачає приблизно 130 мільярдів гривень, повідомляє “Інвестор”.

На  III Open Economic Forum  представники бізнесу аналізуючи теперішню економічну ситуацію дійшли висновків, що найбільш проблемними напрямками є реформування ДФС та митниці. Учасники форуму зазначають що потрібен справжній (а не декларативний) контроль ланцюжка поставок товару, що виведе з тіні торгові операції з імпортом-експортом в усіх секторах ринку. 

В Україні заборгованість по зарплатні у понад пів мільярда гривень

Також, не менш важливим є зниження навантаження на фонд оплати праці та заміна дискреційного податку на прибуток новою моделлю податку на виведений капітал надасть можливість для розвтику підприємств, стимулює підприємців відповідально ставитися до податків та надасть ресурс для збільшення заробітні плати.  

Сумарна цифра збитків, які щорічно несе державний бюджет внаслідок нереформованої ДФС та митниці, невпровадження податку на виведений капітал (через схеми по мінімізації податків через конвертаційні центри, “скрутки”, “сірий імпорт”, схеми із низькоподатковими юрисдикціями тощо) сягає більше 130 млрд. грн.

Хоча на думку директора Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ) Іллі Несходовського:

“Якщо розрахувати через показник тіньової економіки (35% за офіційними даними МЕРТ та 42-43% за розрахунками міжнародних організацій), порівнявши його із більш менш розвиненими країнами Європи (12-15% від ВВП) – також отримуємо більш ніж 150 млрд гривень на рік втрат бюджету через нереформовані фіскальні органи”.

На Чернігівщині почав роботу один з найбільших заводів з виробництва пластівців

Представники бізнес структур зазначають, що якщо терміново держава не візьметься за активні реформи, то країну очікує економічна криза. Оскільки, за останніми опитуваннями близько 45% українців планують працювати закордоном. Причиною цьому є низькі заробітні плати, проте нарікають роботодавці, що зробити їх конкурентними вкрай важко через значне податкове навантаження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *