Гривня стала четвертою серед найбільш недооцінених валют: оновлений індекс Біг Мака

Гривня увійшла до п’ятірки найбільш недооцінених світових валют за оновленим індексом Біг Мака. Українська гривня посіла четверту сходинку в такому рейтингу.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: На четверте місце гривня опустилася з сьомої позиції, яку вона займала в січні цього року.

Індекс Big Mac (його також називають “бутербродним курсом”), створений виданням The Economist у 1986 році. Індекс порівнює вартість найпопулярнішого бургера “Біг Мак” від McDonald’s у різних країнах, де працюють ці заклади. При порівнянні вартості також враховується курс національної валюти тієї чи іншої країни.

До п’ятірки найбільш недооцінених валют увійшли валюти таких країн (окрім України):

  • Мексика – на 61%;
  • Туреччина – 64,3%;
  • Росія – 66,5%;
  • ПАР – 67,4%.

До переоцінених валют же входять швейцарський франк, ліванський фунт і шведська крона. До прикладу в Швейцарії ціна Біг Мака на 20,9% вища, ніж у США.

The Economist повідомляє, що ціна Біг Мака в Україні становить 59 гривень, а у США – 5,71 долара. Таким чином долар в Україні має коштувати 10,33 гривні. Проте, обмінний курс становить 27,13 гривні за один долар США. Виходить, що курс гривні недооцінений на 61,9%.

Нагадаємо, у січневому рейтингу The Economist, українська національна валюта покращила свої позиції в індексі Big Mac. Тоді гривня піднялася з п’ятого на сьоме місце оновленого рейтингу.

Джерело: сайт The Economist

Читайте також: Експерт розповів, як зміниться курс долара при новому главі НБУ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: