Їздите на старій машині – платіть: парламентарі хочуть ввести податок на авто старші п’яти років

Українські парламентарі готують черговий сюрприз українським автомобілістам. Поки залишається невирішеним питання автомобілів на європейській реєстрації, урядовці вигадали новий спосіб, щоб стягнути кошти з громадян. Відповідно до однієї з поправок до законопроектів Ніни Южаніної, кожен власник авто старшого за п’ять років має платити спеціальний податок, повідомляє “Інвестор”.

Замість того, щоб вирішити пробьлему на автомобільному ринку парламентарі планують обкласти автомобілістів новим податком. Мова йде про оподаткування всіх автомобілів котрі є старшими за 5 років. Зважаючи на те, що офіційна статистика говорить про те, що середній вік автомобілів в Україні складає 21,5 років,  то платити доведеться абсолютній більшості автомобілістів.

Питаєте де дороги? — в атодорах виявили порушень на сотні мільйонів гривень

Повністю енергонезалежне місто почало функціонувати в США

Для нового вже навіть підготували спеціальну формулу за якою  і відбуватимуться стягнення. Таким чином для того, щоб вирахувати скільки потрібно платити потрібно базову ставку помножити на коефіцієнти віку, об’єму двигуна (в літрах) і екологічний коефіцієнт.

Пропонується, що базова ставка Для бензинових авто дорівнюватиме 200 грн, для дизельних – 300.  Коефіцієнтом віку будуть вважати вік машини мінус п’ять років. Тобто, для шестирічного авто він дорівнює 1, для семирічного 2 і тд.

Еко-коефіцієнт будуть складати відповідно до норм забруднення двигуна:

  • Євро-2 і нижче – коефіцієнт 4;
  • Євро 3 – 3;
  • Євро-4-2;
  • Євро-5 – 1,5;
  • Євро-6 – 1.

Екперти профільних видань наводять приблизні розрахунки податків. Таким чином,  за шестирічний Ланос 1,6 (стандарт Євро-3) доведеться щорічно платити 960 гривень, а 1,2-літрова копійка ВАЗ 1980 року обійдеться в 31 680 гривень на рік.

Креативна громада: на Дніпропетровщині селяни інвестують в Bitcoin та отримують дивіденди

Любите веганську їжу? — в Львові є кафе, що входить до рейтингу найкращих світових закладів

Цей податок може стати золотою жилою для бюджету, але водночас він може призвести до того, що більшість власників авто просто відмовляться від сплати таких податків. Саме тому абсолютна більшість аналітиків вважають запровадження таких норм в період економічної нестабільності не тільки не вигідним для держави, але й шкідливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *