Обіцяного підвищення зарплатні не буде

На початку року уряд анонсував, що вже цього року українцям знову піднімуть мінімальну заробітну плату до 4 200 гривень. Проте, Міністерство фінансів інформує, що на нове підвищення немає коштів, повідомляє “Інвестор”.

В міністерстві зазначають, що якщо підняти “мінімалку” до 4,2 тис. грн. на місяць то вже з квітня потрібно розширювати видаткову частину бюджету на рік як мінімум на 13 млрд. грн. Ця цифра наводиться як мінімальна, бо не враховує додаткові виплати відповідно до підвищення посадового окладу працівника, тарифного розряду, єдиної тарифної системи. З огляду на це Мінфін оцінює додаткову потребу у видатках на поточний рік в 30 млрд. грн.

“На сьогодні оперативні дані Держказначейства за підсумками першого кварталу 2018 року свідчать про відсутність можливості підвищити мінімальну зарплату. За підсумками трьох місяців до держбюджету надійшло 193,6 млрд грн. Це на 96,9% від затвердженого показника на перший кварталу 2018 року (розпис 199 , 7 млрд грн). Тобто держбюджет недоотримав 6,1 млрд грн”,

– повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Ще одними негативними чинниками, що не сприяють підвищенню є витрати на обслуговування державного боргу, а також уповільнення зростання економіки. Крім того, додатковим навантаженням є виплата субсидій. З початку 2018 року виплата субсидій, зокрема і заборгованості 2017 року, сягнула 33,6 млрд. грн. 

Отже, економічні показники не дозволяють провести підвищення зарплатні. Проте, експерти побоюються, що зважаючи на вибори які наближаються, уряд може піти на такий крок. Проте, це буде катастрофічним для економічної системи держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *