Хмільний експорт: Україна увійшла до найбільших експортерів пива до ЄС

Виробництво українського пива це та галузь яка досить сильно постраждала внаслідок переорієнтування на інші ринки, оскільки до 2014 року 50% всього експорту було в Росію. Однак вже минулого року галузь поступово почала виходити з кризи нарощуючи виробництво та експорт на ринки Євросоюзу. За даними Євростату минулоріч Україна стала однією з шести найбільших експортерів пива в ЄС, повідомляє “Інвестор”.

Обсяги виробництва пива падали в Україні кілька років поспіль. Оскільки до 2014 року половина всього експортованого напою відправлялася до Росії, 20% до Білорусі та практично стільки ж до Молдови. крім того криза в галузі існувала ще від 2009 року, коли відбулося перше скорочення виробництва. Минулого року ринок пива в Україні вперше з 2009 року припинив падіння – і зріс на 0,1% – до 164,5 мільйона дал.

Європейські тарифи: хто в ЄС платить найбільше та найменше за газ та електрику

В 2017 роціУкраїна експортувала до ЄС 11 мільйонів літрів пива, а це 3% від всього обсягу ввезеного до Європейського Союзу продукту. Основним імпортером українського пива до ЄС була Литва (8,2% всіх поставок). Вона входить до четвірки країн-споживачів ще з 2014 року. 

Модний експорт: українська компанія виробляє одяг для європейських модниць (відео)

В минулому році експорт українського пива збільшився на 50%, порівняно з 2016 роком. При цьому пиво до Росії практично не експортувалося, а поставки в Білорусь і Молдову знизилися сумарно на 8 мільйонів літрів, проте пивний сектор підтримали нові ринки збуту. Україна експортувала до Алжиру 18 мільйонів літрів пива — це 17,7% від всього експорту в 2017-му році.

Хроніки української митниці: хабарі та схеми

Найбільшими постачальниками пива до ЄС за підсумками минулого року стали: Мексика (211 мільйонів літрів і 52% від усього імпорту), Сербія (48 мільйонів літрів, 12%), США (39 мільйонів літрів, 10%), Білорусь (23 мільйони літрів, 6%), Китай (16 мільйонів літрів, 4%) та Україна (11 мільйонів літрів, 3%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *