Лідери ЄС готують новий бюджет

Після брекзіту лідери ЄС формують новий бюджет об’єднання на 2021-2027 роки – повідомляє “Інвестор”

Країни-члени ЄС розпочинають переговори щодо формування нового бюджету.  Вихід Великобританії скоротить доходи до загального банку на 10- 12 мільярдів євро (12-3-14,8 мільярда доларів) на рік. Таким чином, щоб продовжити фінансування спільних проектів іншим країнам потрібно буде сплачувати більше.

Єврокомісія хоче, щоб бюджет збільшувався до 1,1-1,2 відсотка від ВВП ЄС з 1,0 відсотка, і запропонував подолати розрив, що залишився від Brexit, з різними скороченнями витрат та новими джерелами доходу. Проте, не всі країни готові погодитись на такі вимоги. 

Нідерланди, Швеція, Данія та Австрія, які сплачують  більше до бюджету ЄС, ніж вони виводять проти будь-яких вищих виплат. Вони заявляють, що менший ЄС після Brexit передбачає менший бюджет. Бельгія, Фінляндія та Люксембург, які теж є  чистими вкладниками, підтримують цю думку.

Фактично єдиним прихильником збільшення виплат є Німеччина. Готові її в цьому підтримати Італія та Франція, хоча із певними умовами. Зокрема, Франція вимагає зв’язати платежі ЄС для бідних країн Східної Європи з дотриманням законності. 

Отже, вихід Великобританії поставив ряд проблем перед ЄС, котрі вимагають нагального вирішення. Він  виявив роз’єднаність та нерозуміння всередині організації. Також, ще раз підтвердилась недовіра більшості членів до лідерів таких як Німеччина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *