Українські інноватори стали кращими в сфері “зелених” технологій (фото)

Українські інноватори все більше здобувають собі позитивну репутацію на міжнародних конкурсах. Так цього року на найбільшому світовому конкурсі серед бізнес ідей у сфері “зелених” технологій Climate Launchpad, Україну представляли, аж 55 команд. При цьому 8 наших стартапів вийшли до фіналу, повідомляє “Інвестор”.

Climate Launchpad  проводиться вже в п’яте і закріпив за собою статус найбільшого та найпрестижнішого заходу у цій сфері. Організовує конкурс європейська Ініціатива кліматичних інновацій Climate-KIC,  а в Україні партнером Greencubator – платформа, що розвиває цю сферу. 

«Не монополіст»: Антимонопольний комітет не розглядатиме справу проти Ахметова

Автомобільний сканадал: в Японії заарештували керівника Nissan за фінасові махінації

Цей рік є особливим для нашої держави, оскільки Україна ввійшла до ТОП-10 за кількістю поданих заявок.  55 учасників  зареєструвались на початку конкурсу, з яких 8 команд дійшли до фіналу, а переможці UGrid, TOKA, Stock-Factory представили країну на Global Grand Final у Шотландії.

Конкурс демонструє своє потужне зростання та зацвікавлення “зеленими” технологіями.  Починаючи з 2014 року, у національних відборах по всьому світу взяли участь 4 150 команд.

Однак важливим факторо успішності конкурсу є практичне впроввадження ідей які тут демонструються. Згідно із даними організаторів за п’ять років конкурсу ClimateLaunchpad 750 стартапів успішно завершили змагання. З них 136 проектів отримали зовнішнє фінансування, а 54 бізнес-ідеї вийшли на стадію отримання прибутку.

Санкції: як міжнародні обмеження впливають на російську економіку

Їздите на старій машині — платіть: парламентарі хочуть ввести податок на авто старші п’яти років

На цьогорічному фіналі Україну представляли проекти UGrid, TOKA, Stock-Factory, однак вони поступились ідеям з інших країн. Переможцями Climate Launchpad Grand Final 2018 cтали:

  • Португалія (проект ECO2Blocks, І місце) – виробництво стінових блоків з будівельних відходів та не придатної до споживання води;

Результат пошуку зображень за запитом "ECO2Blocks"

  • Друге місце посіла Індія (проект JSP) –  технологія мікробних паливних елементів, яка використовує текстильні стічні води для вироблення енергії;

Результат пошуку зображень за запитом "JSP  Climate Launchpad "

 

  • На третьому — Шотландія (проект Crover) – бізнес-ідею зі зменшення втрат зернових завдяки новій технології моніторингу зберігання зерна.

Результат пошуку зображень за запитом "Crover Climate Launchpad"

Українські проекти презентували такі ідеї:

  • UGrid – розробила сервіс побудови мікромереж для гравців роздрібного енергоринку, що допоможе локальним енергопостачальним організаціям скоротити використання викопних джерел енергії та уникнути переплати за енергоспоживання в пікові періоди;

Результат пошуку зображень за запитом "UGrid"

  • TOKA  –  проект інфраструктури для електротранспорту з “розумним” балансуванням енергонавантаження на мережі;

Результат пошуку зображень за запитом "TOKA компанія"

  • Stock-Factory  – це онлайн-сервіс з обігу умовно проблемних товарів для скорочення обсягу відходів виробництва продукції, оптимізації складських запасів та скорочення втрат товарів у торговельних мережах. Зокрема цей український проект переміг в номінації “Системи прийняття рішень та фінанси” і отримав 5 тисяч євро на розвиток.

Результат пошуку зображень за запитом "Stock-Factory компанія"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *