Жмеринські Королівські креветки: унікальне підприємство запрацює на Вінниччині (фото)

Королівські креветки давно стали синонімом вишуканих страв, однак високоцінуються саме свіжі креветки, а не ті що проходять процес холодоконсервації. В Україні кілограм креветок під цим брендом коштує близько 400 гривень за кілограм. Проте, скоро підприємство з Жмеринки може зробити революцію на ринку морепродуктів України, повідомляє “Інвестор”.

У місті Жмеринка на Вінничині розпочало свою роботу незвичайне підприємство. Тут будуть вирощувати – Королівських креветок. 

Для того, щоб розпочати роботу підприємці переобладнали колишню хутряну фабрику для нових умов. Будівлю фабрики довелося відремонтувати, тут встановили спеціальне обладнання і уже запустили першу партію малька.

Фото vinnitsa.info Заступник директора Володимир Деркач

Сервіс Alarica : український стартап, що працює з компаніми з 15 країн світу

Німецька компанія хоче спіпрацювати з українськими виробниками дерев’яних будинків

Як зазначає заступник директора компанії Володимир Деркач:

“Фабрика понад десять років пустувала, все було зруйновано та демонтовано. Залишилися тільки стіни. Вінницьке підприємство вирішило запустити там потужності з вирощення креветок. Близько двох років «реанімували» саме приміщення. Бізнес-ідею втілити в життя після того, як побачили подібне за кордоном”.

Світові ринки стануть доступнішими: спеціалісти з ЄС проведуть тренінги для українських бізнесменів (інфографіка)

Безводний Крим: на Херсонщині знайшли нелегальний трубопровід до півострова

Чи не найбільше креветкових ферм розташовано в В’єтнамі. Тамтешні селяни зрозуміли, що вирощування креветки є вигіднішою справою нвж вирощування рису і стали креветковими бізнесменами. В середньому невелика в’єтнамська ферма за сезон продукує близько 300-400 кілограмів креветок.

Фото vinnitsa.info Приміщення підприємства

Цю ж ідею почали втілювати в Україні. Одне зперших підприємств з’явилось на Херсонщині ще в 2002 році.

Фото vinnitsa.info Басейн для вирощування креветки

Підприємство з Жмеринки має три поверхи. Тут встановлено обладнання: великі резервуари з водою в яких будуть вирощувати креветку і до яких підведено всі системи життєзабезпечення. На першому ярусі вже запустили партію королівських креветок. Мальок зовсім крихітний, прозорий, тому побачити його нелегко.

Фото vinnitsa.info Мальок креветки

Годують креветок спеціальним кормом. За сприятливих умов вже за п’ять місяців ракоподібні виростуть до 12 сантиметрів.

Один із лаборантів креветкової ферми пані Мирослава повідомляє, що 

“У так званих акваріумах сьогодні 180 тисяч штук малька. Вони потребують догляду і дотримання всіх умов. Важливим є температурний режим. Вода має температуру 29-30 градусів, температура в приміщенні 33-34 градуси тепла. Завжди контролюємо вміст солі, амонію, кислотність, жорсткість води”.

Зараз на підприємстві задіяно  з5 праціввників, оскільки більшість роботи тут автоматизовано.

Українські підприємці планують вийти на повні потужності вже через пів року. При цьому у них у планах є не тільки вийти на український ринок, але і конкурувати на ринках країн ЄС. 

На повну потужність підприємство планує вийти через півроку. Власники говорять, що готові продавати королівські креветки всім, головне, аби був попит. Морський делікатес коштує дорого. Тому орієнтуватимуться як на українських ринок, так і на країни Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *