Чемпіони та лузери: в ЄС рівень безробіття знизився але не у всіх (інфографіка)

Євростат відрапортував про те, що рівень безробіття в ЄС впав до рівня 2008 року. Проте ця узагальнена інформація не говорить про справжні проблеми у різних країнах єврозони, повідомляє “Інвестор”.

Сучасний стан речей на світовому ринку праці можна назвати – “великим переселенням народів”. Оскільки працівники активно мігрують від країни до країни у пошуках кращих заробітків. таким чином країни так званої старої Європи притягують працівників із східноєвропейських країн, а вцих країнах починають все більше працювати іммігранти з поза ЄС.

Повсюдна інформатизація та впровадження технологій додають не стабільності ринку праці. Оскільки багато професій опинились під загрозою зникнення через перехід на машинні технології. Все це призводить до стрибків рівня безробіття у Європі та світі.

За даними Євростату вже четвертий місяць підряд загальний рівень безробіття в ЄС тримається на рівні 6,8%. Це мінімум який було зафіксовано, ще в 2008 році. Кількість безробітних в єврозоні становила 13,2 млн осіб (в липні – 13,3 млн).

Однак узагальнені дані не показують лузерів і чемпіонів на ринку праці. За тими ж таки статистичними даними найнижчі показники по безробіттю мають три країни Євросоюзу. А саме – Чехія (2,5%), Німеччина та Польща (3,4%).

Проте є і свої антигерої. Найгірші показники мають Греція ( 19,1%.) та Іспанія (15,2%.)

Загалом же рівень безробіття порвняно з попереднім роком знизився для всіх країн ЄС. Найкращі темпи зниження показали – Кіпр – з 10,5% до 7,5%, в Хорватія – з 10,9% до 8,5% і Португалія – з 8,8% до 6,8%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *