Hyundai запустив колону з вантажівок без водіїв

Автономні технології водіння вже впевненими темпами входять до сучасної автомобільної індустрії. Від служб доставки і сервісів таксі, до вантажоперевезень. Південнокорейський автовиробник Hyundai протестував цілу колону з самоврядних великовантажних автомобілів на трасі.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Дозволяючи вантажівкам автономно слідувати один за одним в акуратному строю, компанії можуть отримати цілий ряд переваг. Наприклад, зменшення заторів на дорогах, а також потенційно економію палива і, отже, зниження викидів CO2. Як і інші подібні розробки, Технологія Hyundai зосереджується на зв’язку між транспортними засобами під назвою vehicle-to-vehicle (V2V), що дозволяє вантажівкам в колоні “бути в курсі” таких речей, як швидкість і точне положення відносно один одного на дорозі.

Лікарі створили речовину, яка зрощує переломи за дні

Ми впевнені, що наша нова технологія поліпшення якості автономного водіння, продемонстрована в останній серії випробувань, призведе до революційних змін у сфері перевезень та логістики, – каже Джихан Рю, керівник дослідницької групи з розробки електроніки для автомобілів Hyundai Motor. 

Ми будемо прагнути не тільки до створення працездатною технології, але і до синергії шляхом обміну нашими ноу-хау і досвідом розробки автономного водіння між іншими учасниками сектора комерційних і пасажирських транспортних перевезень з метою прискорення впровадження технології автономного водіння.

Як повідомляє видання New Atlas, в ході тесту в Південній Кореї на спеціально побудованому шосе протяжністю 7,7 км запустили два автономних вантажівки Hyundai Xcient. Вантажівки були запрограмовані таким чином, щоб між ними зберігалося відстань в 16,7 метра. Одна з машин при цьому була провідною, а друга отримувала інформацію вже від неї і була замикаючою.

Всесвітній банк назвав топ країн, де найлегше вести бізнес

Однак цим умови тестового заїзду не обмежилися. Щоб імітувати умови реальної дороги, на шосе запустили і інші безпілотні авто, серед яких були як вантажні, так і легкові автомобілі. Причому вони ніяк не були пов’язані з автоколоною для того, щоб дати технології можливість “показати себе” в максимально наближеному до реальності умовах. Природно, для додаткової безпеки в кабіні досліджуваних вантажівок знаходилися водії. Але перехоплювати управління їм не довелося. Заїзд пройшов без пригод і машини самі автоматично скидали і набирали швидкість, щоб зберігати відстань в 16,7 метра між собою.

Але простим заїздом, до слова, тести не обмежилися. Крім усього іншого, в умовах траси була також випробувана система екстреного гальмування в разі виникнення непередбачених ситуацій, а також передача даних про дорожню обстановку від однієї вантажівки іншій. Також була успішно протестована можливість збільшення відстані між авто в разі вклинювання між вантажівками інших машин. Зокрема, під час випробувань, якщо це починало відбуватися, вантажівка збільшувала відстань до попереднього учасника автоколони до 25 метрів.

Читайте також: Дослідники розповіли, в яких країнах світу найшвидший інтернет?

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *