Нова реформа ДФС: податкову та митницю розділять

Державну фіскальну службу вважають однією із найкорумпованіших структур в Україні. Фактично кожного із очільників ДФС підозрюють в кримінальних схемах, проте такі справи не часто доходять до судів. На цей раз Кабмін робить чергову спробу реформувати відомство – розділивши його на два окремих, повідомляє “Інвестор”.

Схоже, що в Кабінеті міністрів України теж не дуже раді тому, що колишній керівник ДФС Роман Насіров поновився на роботі. Саме тому  Кабмін ухвалив постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС), розділивши її на Державну податкову та Державну митну служби.

Дорогі депутати: на модернізацію інфраструктури Ради витратять майже 6 млн гривень

Відповідно до цього рішення координацію двох нових відомств буде займатись міністр фінансів. Для самого ж розділення мають створити спеціальну комісію, яку очолить заступник міністра Сергій Верланов. Конкурс на посади керівників нових структур планують протягом трьох місяців після затвердження урядової постанови. 

Не дешева залізниця: з наступного року квитки на проїзд здорожчають на 25%

Імпортозаміщення по-російськи: від державних компаній Росії вимагають відмовитись від закордонного програмного забезпечення

В Кабміні зазначають , що таке розділення враховує по-перше  рекомендації Міжнародного валютного фонду але і завдання, визначені середньостроковим планом пріоритетних дій уряду до 2020 року.

Зазначимо, що  об’єднання/роз’єднання цих структур відбувається в Україні не вперше. Так, останнє об’єднання митниці та податкової відбулось 2012 року. Вважається, що тоді цебуло зроблено з метою реалізації корупційних схем так званої молодої команди Віктора Януковича. Нині це вже 11 спроба реформування ДФС за останні п’ять років, проте подолати корупцію в цьому відомстві досі не вдалося .

Не наше море: без спеціального договору з Росією — Україна втратить рибний промисел в Азовському морі

Зазначимо, що у світі існують різні моделі, як об’єднаної митниці та податкової , так і як окремих структур. Зокрема у Великій Британії обидва відомства є у складі однієї структури. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *