Росія продовжує економічний тиск в Азовському морі

Після побудови кримського мосту Росія розпочала дії спрямовані на економічний тиск на два українські порти в Азовському морі. Російські прикордонники спільно із ФСБ ціленаправлено розпочали зупиняти вантажні судна, що прямують до Маріуполя та Бердянська, повідомляє “Інвестор”.

Вже понад місяць російські служби гальмують товаропотік по морю до українських портів. Це можна зважати ціленаправленим тиском, оскільки навіть побудований міст має таку конструкцію, щоб не пропускати великотонажні кораблі.
 
Міністр інфраструктури Володимир Омелян так охарактеризував цю ситуацію та економічні втрати від такого тису:

“Ми бачимо прямі втрати для двох наших морських портів. Падіння вантажопотоку по Маріуполю – більше 10%, по Бердянську – більше 20%. Це серйозні цифри, і це – прямі втрати через дії Російської Федерації “.

За попередніми підрахунками кількість затримок та арешту Російською Федерацією суден, які прямують з/до українських портів через Керченську протоку станом на 17 липня становила 148 одиниць.

Платні дороги в Україні можуть почати будувати вже в 2019 році

Ситуація набула настільки загрозливих масштабів, що українська сторона має намір винести питання провокацій РФ в Азовському морі на розгляд Генасамблеї ООН, оскільки ситуацію неможливо вирішити тільки юридичними методами. Частина експертів зазхначають, що вирішити це питання українська сторона зможе лише в тому випадку якщо направить на патрулювання своїх торгових маршрутів частину військового флоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *