Торгівельна війна між США та Китаєм: хто кого?

Президент США Дональд Трамп анонсував підписання нових митних тарифів на понад сотню товарів з Китаю, що порушують інтелектуальну власність. Відповідь Китаю є симетричною – Пекін планує обкласти митами близько 128 товарів із США, повідомляє “Інвестор”.

Дональд Трамп підписав меморандум, що вимагає від американських торгових представників стягувати тарифи на китайські продукти вартістю близько 50 мільярдів доларів. Впродовж 15 днів офіційні особи повинні представити перелік продуктів у десяти секторах, які Пекін визначив стратегічним у своїй економічній політиці “Made in China 2025”. 

Ці сектори включають робототехніку, аерокосмічну, морську та сучасну залізничну техніку, а також електричні транспортні засоби та біопродукти. 

Крім того, президент США направив в казначейство США пропозицію про заходи, які могли б обмежити китайські інвестиції в США. Більше того, Сполучені Штати будуть активними учасниками судових процесів у Світовій організації торгівлі, щоб продовжити дискримінаційну практику ліцензування товарів з Китаю.

Ці дії Білого дому були викликані розслідуванням, що провели спеціалісти США. Виявилось, що Китай використовує обмеження щодо іноземної власності щоб змусити американські компанії передати технологію китайським фірмам.

Міністерство торгівлі Китаю у відповідь на дії США заявило про плани обкладати ввізним митом деякі товарні групи, що імпортуються зі США. У Пекіні повідомляють, що перелік імпортованих зі США товарів, які можуть підпадати під дію нововведень, налічує 128 позицій.

Першими постраждають від мит продукти зі США, зокрема, передбачається запровадження 25-відсоткового мита на американську свинину. Сталеві труби, фрукти та вино зі США мають обкласти ввізним збором у 15 відсотків.

Таким чином, обидві країни підійшли до прірви торгівельної війни. Щоправда, кожен уряд намагаючись легітимізувати свої дії шукає для них підкріплення. США говорять про часті крадіжки інтелектуальної власності, а Китай на те, що мусить реагувати на протекціонізм американців. Проте ця глобальна сутичка двох країн призводить до нестабільності на ринках та спаду в розвитку світової економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *