Трудова міграція по-словацьки: в Словаччині закриваються ресторани через відсутність працівників

Трудову міграцію більшість експертів економічного життя України називають однією із проблем на рівні з корупцією. Проте, Україна не єдина країна яка страждає від відтоку працівників. Нещодавно про цю ж проблему заговорили і в Словаччині. В курортних містах цієї країни закриваються ресторани через відсутність працівників, повідомляє “Інвестор”.

Місто Тренчин в Словаччині знаходиться за 400 кілометрів від українського Ужгорода є промисловим та туристичним центром. Місто відоме своїм середньовічним замком. Однак зараз туристична галузь в місті переживає кризу через відсутність працівників місцеві ресторани закриваються або скорочують робочі години. 

Недосяжний ринок ЄС: українську мінералку не купують на заході

Відома австрійська компанія побудує підприємство у Вінницькій області

Поблизу міста є відомий курорт Тренчанській Тепліце який переживає не найкращі часи, бо не може знайти кухарів для своїх ресторанів. Більшість місцевих воліють їхати працювати закордон і не погоджуються на роботу в Словаччині через, на їхню думку, низьку зарплатню. Крім того під час вихідних днів власникам слід доплачувати понаднормові, а їм це не вигідно.

Український коньяк — прощавай?

Українські мобільні оператори «вигадали» 13 місяць в році: справу розглядає Антимонопольний комітет

Як зазначає  віце-президент Асоціації з туризму Ян Свобода:

“У нас є величезна проблема з працівниками. Змушені покладатися на людей з третіх країн. Часто потрапляємо у ситуацію, коли ми не можемо знайти працівників навіть для посад, які не потребують жодної кваліфікації. Адже навіть ті словаки, що довгий час шукають роботу не йдуть працювати”.

Наразі великі готелі та ресторани у східній Словаччині потребують робочої сили практично завжди протягом усього року.

Такі оголошення можна побачити на ресторанах Словаччини

За словами директора бюро праці у Тренчіні Яна Грамати ситуація із працівниками ресторацій відображає загальну картину ринку праці Словаччини. У першу чергу словаки не бажають працювати у сфері послуг через низьку заробітну плату. Він відзначає:

“Все менше молоді вчаться для роботи у цій сфері. А випускники навчальних закладів якщо й шукають роботу, то скоріш за кордоном, де краще зароблятимуть”.

Саме тому, словацькі власники дуже надіяться, що завдяки спрощеним умовам пошуку і отримання роботи для громадян з країн не членів ЄС вони зможуть отримати працівників. При цьому вони із особливою увагою розглядають можливість пошуку потрібних спеціалістів в Україні. Однак ця ситуація є найгіршою для малих закладів які не можуть дозволити собі пошуку працівників за кордоном і тому банкрутують та закриваються.

Тобто, відзначимо, що глобалізація вплинула на ринки праці в усіх країнах, однак в програші залишаються держави, що розвиваються, адже їхню робочу силу переманюють до себе більш заможні сусіди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *