Угода на мільярди: компанія Bayer поглине Monsanto

Єврокомісія дозволила німецькому агрохімічний гіганту Bayer поглинути свого найбільшого конкурента американську компанію Monsanto. Експерти оцінюють цю угоду у 62,5 мільярда євро, повідомляє “Інвестор”.

Німецький фармацевтичний та агрохімічний концерн Bayer – нарешті отримав дозвіл від Європейської Комісії на поглинання свого конкурента – американської компанії Monsanto. Зазначимо, що раніше ця угода опиналася на грані зриву, адже єврокомісія запідозрила у ній трастову змову і вважала, що подібне злиття двох гігантських корпорацій загрожуватиме конкуренції.

Для того, щоб компанія не стала монополістом на ринку  засобів хімічного захисту рослин та біотехнологій, Єврокомісія поставила ряд вимог перед Bayer. Головною з яких є продаж частини своїх потужностей для іншої німецької фірми конкурента BASF. При чому для цієї компанії мають відійти розробки та виробничі лінії у галузі посівних матеріалів та агрономічних властивостей.

Саму угоду оцінюють у понад 6 мільярдів євро. На додачу BASF отримає ліцензію на вже розроблені продукти Bayer в галузі цифрового сільського господарства та ті, що ще перебувають у стадії розробки. 

Німецькій компанії ще лишилося отримати дозвіл від атимонопольних органів США, Індії та низки інших країн, де компанії присутні на ринку. Екологи ж закликають не допустити злиття двох гігантів хімічної галузі.

Проте, ця угода викликає багато побоювань. Оскільки, в зв’язку з нею виникне мегакомпанія яка призведе до ще більшої залежності селян від компаній-монополістів та збільшення масштабів використання хімічних засобів захисту рослин.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *