“Технічні кандидати” — хто вони такі і чому ми за них голосуємо?

Внести 2,5 млн грн для реєстрації кандидатом в Президенти, провести коштовну агітаційну кампанію, відкрити передвиборчі штаби, хоча б по обласних центрах — і все це без наміру перемогти? Але навіщо? Давайте детальніше поговоримо і розберемо хто такі, і чому досі існують так звані “технічні кандидати”, повідомляє “Інвестор”.

Найчастіше політологи розподіляють їх на дві різні групи.

Перша і найчисельніша — кандидати “спойлери”. Вони покликані перетягнути на себе якусь частину голосів реального кандидата. Зазвичай, програма у “спойлерів” дуже схожа на свого справжнього опонента. Так, борючись за голоси кандидата з соціалістичною риторикою, “спойлера” також наділяють соціалістичною риторикою, аби частина електорату відійшла фейку.

Уявімо. Кандидат в Президенти “А” йде на вибори з обіцянкою підняти пенсії вдвічі, знизити тарифи на газ вполовину і надати малому і середньому бізнесу податкові канікули на рік. Тоді, кандидат-спойлер “Б” йде на вибори з максимально схожою програмою і буде обіцяти підняти пенсії в чотири рази, знизити тарифи на газ на 150% і надати податкові канікули бізнесу на 2 роки. Так, частина електорату, яка б проголосувала за справжнього кандидата “А”, неодмінно повірить фейку і віддасть свої голоси за “технічного кандидата”.

Після поїздки у Рівне на Порошенка подали до суду (відео)

Друга група — кандидати “торпеди”. Вони ж більше агітують не за себе, а проти когось. Основна їхня ціль — всіляко очорнити свого візаві, зачасту вдаючись до брудних маніпуляцій, відвертої брехні, а подекуди навіть фізичних провокацій. Через них найчастіше в інформаційний простір випускають різноманітний компромат, який озвучувати реальному супернику було б не дуже гарно.

Продовжуємо уявляти. Справжній кандидат “А” має підтримку населення і хороші шанси на перемогу. Тоді кандидат-торпеда “Б” починає вести свою передвиборчу програму в стилі “взагалі всі погані, але “А” просто посланник пекла на землі”. Заявивши таку позицію він буде переслідувати кандидата “А” на всіх можливих політичних шоу, де буде поливати брудом опонента, присвячувати йому гнівні пости у фейсбуці, водночас майже повністю ігноруючи діяльність інших учасників передвиборчої гонки. Але такі кандидати зазвичай набирають ще менший відсоток голосів, оскільки не мають чіткої програми, яку хоче бачити виборець, та й постійний негатив і “перемивання кісток” набридає звичайним людям.

Також, технічні кандидати часто реєструються, щоб заробити завдяки своїм членам на окружних і дільничних виборчих комісіях. Часто вони є ставлениками реальних претендентів на посаду, які хочуть мати ще більше впливу на комісії різних рівнів.

Військові в Україні отримують пенсію у 6 разів меншу за суддів

Тож будьте обачними і відповідально підходьте до вибору свого кандидата, бо якщо ви не будете цікавитися політикою — політика зацікавиться Вами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *