ДАВАЙ ПОЯСНЮ: конфлікт між Індією і Пакистаном

Декілька днів тому ми були на межі настільки “грандіозного шухєра”, що навіть українські домогосподарки могли б перестати говорити про Марув і Євробачення.

Винуватцями цього мали шанси стати Пакистан та Індія, де відбулися серйозні силові зіткнення.

Може здатися що там все дуже заплутано, але давайте коротко поясню.

В Індії вже давно існує терористична ісламістська організація “Джаиш-е-Мухаммад” (*Армія Мухаммеда). Вони борються за відділення свого регіону Кашмір від Індії. При цьому гарно дружать з аль-Каїдою, афганськими і пакистанськими талібами і їм подібними.

В Сирії стратили групу російських військових

І ось, всередині лютого ця армія Мухаммеда атакувала індійську колону військової техніки, внаслідок чого загинуло майже півсотні бійців. Індія не могла залишити це без відповіді і завдала авіаудару по табору ісламістів.

Але, в чому вся складність — цей табір знаходиться на підконтрольній Пакистану частині Кашміру. (*Індія і Пакистан обоє вважають цей регіон своїм). Де-факто, Пакистан сприйняв це, як атаку по своїй території. І через день, вже пакистанські ВПС вдарили по індійських військових об’єктах.

Ситуація достатньо дурна, і здавалося б мала завершитися за столом переговорів з двосторонніми вибаченнями, але ні… Не цього разу. Бо Індія і Пакистан вже багато років чесно і відкрито ненавидять один одного. Частина силовиків з обох сторін сплять і бачать якби розгонути крутецьку мясорубку.

“Бот-ферми”: самообман чи реальний вплив на політичні процеси?

Тільки от біда для всього світу в тому, що Індія і Пакистан, у випадку оголошення повномасштабної війни, не будуть воювати танками і літаками. Ядерний потенціал у них такий, що у випадку бабахів виживуть тільки космонавти (*і то не факт). Тільки офіційно, вони на двох мають (три сотні ядерних боєголовок!). Якщо такий арсенал пустити в діло, то вже можна буде не турбуватися хто виграє Євробачення.

Зараз, без перебільшення — увесь світ, намагається вгамувати сторони конфлікту. Поки що це навіть трішки вдається. Пакистан вже заявив, що вони не хочуть війни і готові віддати взятого в полон індійського пілота, якщо це допоможе стабілізувати ситуацію.

Дуже сподіваюся що вони все таки домовляться. Євробачення все ж хочеться подивитися.

Читайте також: США провели кібератаку по російській “фабриці тролів”

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Юрій Величко – журналіст “Інвестор-ЮА”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *