Нова криптовалюта Венесуели – повернення до золотого стандарту

20 лютого президент Венесуели презентував національну криптовалюту  “Петро” (“Petro”). Очікується, що її загальна капіталізація перевищить шість мільярдів доларів та допоможе країні вийти із кризи – повідомляє “Інвестор”

Запровадження криптовалюти має на меті допомогти  країні вийти із глибокої кризи у той час, як офіційна валюта країни – болівар – переживає гіперінфляцію. За останніми даними за 1 долар США потрібно заплатити близько 29 тис. боліварів.

Опозиція розкритикувала ідею президента Мадуро використовувати криптовалюту. На думку критиків, так влада намагається  незаконним чином набрати нових  боргів. 

Назва криптовалюти походить від слова petroleum (англійською мовою “бензин”), оскільки, вона має підкріплюватися венесуельською нафтою. Один “петро” має забезпечуватись одним барелем нафти. Мінімальна одиниця називається “мене” (“mene”). Отже, якщо  їхня вартість знизиться, тоді у власників криптовалюти “петро” теоретично залишиться право на відповідну кількість нафти. Щоправда, поки що невідомо як цей процес має відбуватись. Вартість одного “петро”, наразі становить близько  60 доларів США, що приблизно дорівнює вартості одного бареля сирої нафти на світових ринках.

Ідея з криптовалютою настільки сподобалась посадовцям, що  вже оголошено про наступний крок: після “петро”, який підкріплений нафтою, має з’явитись іще одна криптовалюта “петро”, підкріплена золотом:

 “Я вважаю це цікавим початком. З цим пов’язана надія на те, що в рамках системи криптовалют буде валюта, яка буде більш стабільною за, наприклад, біткоін або інші валюти”,

– зауважив представник Франкфуртської школи фінансів і менеджменту Філіпп Занднер (Philipp Sandner).

Нова валюта викликає значний інтерес через свою несхожість із подібними валютами.  Ідея винахідника першої криптовалюти біткоіна полягала у створенні платіжної системи, яка буде захищеною від підробки та незалежною від державних інституцій. “Петро” ж має бути захищеним від підробки, як і інші блокчейн-криптовалюти, але водночас він не буде незалежним від держави.

При запуску буде випущено 100 млн. монет. Їх первинний розподіл планується наступним чином: 38,4% попереднього замовлення; 44% загальнодоступних продажів; 17,6% будуть зберігатись у розпорядженні Венесуельської комісії з криптокультури.

Таким чином, эксперимент  Венесуели викликає неоднозначні відгуки фахівців. Вони коливаються від вкрай негативних до оптимістичних. Хтось вбачає в цьому чергове намагання президента Мадуро вийти із кризи, а хтось – майбутнє для всієї світової валютної системи – нову утопію повернення до часів золотого стандарту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *