Як захиститись від інспекторів: поради підприємцям

Однією із проблем економічного життя в Україні є відсутність комунікації підприємців та органів влади (контролюючих). Крім того більшість із цих управлінь впершу чергу карають, а не комунікують. Спеціально для того, щоб виправити цю ситуацію, громадська організація “Час Дій” провела форум підприємців. В ході заходу пройшла активна дискусія за участі представника  Управлінням Держпраці у Рівненській області. Фахівець відповів на всі запитання підприємців, а вони в свою чергу дізналися більше про законодавчі норми та як не стати жертвою перевірки, повідомляє “Інвестор”.

Підприємці досить часто скаржаться на свавілля контролюючих органів. Вони зазначають, що через перевірки не мають змоги нормально працювати. В свою чергу представники влади обурюються, що бізнесмени не виконують законодавчі норми та ухиляються від них. Відсутність діалогу призводить до взаємних непорозумінь. Цю ситуацію намагались виправити під час форуму бізнесменів, що проводила у Рівному громадська організація “Час Дій”.

«Золота фарба»: українські митники виявили цінну контрабанду (фото)

Без тепла: люди стали заручниками розбірок старих та нових власників двох ТЕЦ

У заході взяв участь головний державний інспектор сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Олександр Біловол. Понад півтори години підприємці мали змогу задати гострі питання та подискутувати із представником контролюючих органів у неформальній обстановці.

Перше, на що звернув увагу Олександр Біловол це сам процес перевірки та причини для нього. Окремо він наголосив, щоб  підприємці були пильними, адже досить часто інспекторами можуть прикидатись шахраї і вимагати кошти за нібито вирішення проблеми. Саме тому представник Держпраці пояснив які документи мають бути в інспектора, та на що мають звертати увагу підприємці.

Пенсіонери можуть стати заручниками конфлікту Укрпошти проти держави

Наступний великий блок питань,  котрий розглянули –  це причини для перевірки і як вона має проходити. Інспектор навів приклади найпоширеніших порушень, які виявляють в ході перевірок і наголосив на, що в першу чергу потрібно  звертати увагу бізнесменам. Крім того, також обговорили, які порушення можуть допускати самі перевіряючі.

Важливо, що спікер активно взаємодіяв із представниками бізнесу. Він відповідав на запитання та роз’яснював. Зокрема, звернув увагу, що досить часто бізнесмени роблять певні порушення через незнання законодавства, але водночас вони не консультуються із експертами з Держпраці. Підприємці у відповідь  зауважили – чи не стане таке “консультування” згодом причиною для перевірки.

Повернення техогляду — поверненя корупції?

Олександр Біловол провів роз’яснення про різницю між інспекційним відвідуванням та обстеженням. А також, пояснив які права мають власники та персонал фірм, де проводиться перевірка. 

Важливими питаннями на які пан Олександр давав відповідь були такі:

  • як мають укладатися трудові договори;
  • як має проводитись стажування працівника;
  • про те, чи всі роботи, які проводяться на фірмі, ФОПом чи просто фізичною особою мають мати договір;
  • чи може хтось із сім’ї працювати в іншого члена сім’ї без узаконених трудових відносин;
  • про те, чи має право інспектор проводити фото та відеозйомку.

На ці та багато інших питань підприємці отримали відповіді. 

Були і досить “комічні” запитання. Наприклад, “Як інспектори  визначають клієнта від працівника компанії? ” і “Чи є у Держпраці спеціальний план із штрафування підприємців?”.

Не менш важливими було те, що інспектор наголосив:

“Якщо увас все правильно оформлено згідно закону, то і переживати вам не має чого. Оскільки жоден інспектор не буде шукати фіктивні причини, бо такі дії караються кримінальною відповідальністю.”

Напене чи найважливішим підсумком такої дискусії стало те, що і підприємці, і представник Держпраці зрозуміли, що вони не є по різні сторони барикад, а можуть спілкуватись. Представники бізнесу отримали величезний досвід, а також фактичні знання для того, щоб правильно організовувати роботу та у разі чого мати змогу, щоб захиститись під час перевірок. Органи ж влади мають вкотре зрозуміти, що потрібно прозоріше працювати для того, щоб мати довіру від підприємців.