Приватні компанії розвивають українські порти

Модель економіки в умовах якої приватна компанія інвестує в інфраструктуру держави в якій працює для покращення своєї ефективності, а держава співпрацює – показує себе досить ефективною. Останнім часом таких проектів побільшало і в Україні. Одним з таких, стане інвестиційний проект в порту “Южний” в Одеській області, де приватна компанія для його розвитку заклала кошторис в близько 198 мільйонів доларів, повідомляє “Інвестор”.

Сучасна ситуація в світовій економіці показує те, що держава всебільше відходить від прямої бізнес-діяльності, а зосереджується на соціальних проектах та контролі приватних компаній. В Україні такий перехід тільки відбувається через недовершеність  державних механізмів та частково незрілість бізнесу.

Судноплавна мрія: по Південному бугу почали транспортувати вантажі в промислових масштабах

Проте, поступово ми можемо знайти позитивні приклади, таким є той, що Компанія “Техагро” планує побудувати в Морському торговельному порту “Южний” (Одеська область) три термінали – контейнерний, зерновий, для сипких і генеральних вантажів загальною вартістю 198 млн доларів.

Компанія володіє ділянкою площею 82 гектари біля входу в акваторію “Южного” з причальним фронтом у 280 погонних метрів і глибиною близько 17 метрів, що дасть можливість приймати судна вантажопідйомністю 150-170 тис. тонн.

Українські крила — Одеський авіаційний завод розпочав виробництво нового літака

Директора ТОВ “Техагро” В’ячеслав Бояльський повідомляє як буде проходити приблизний порядок робіт: 

“За кошторисно-фінансовим попереднім розрахунком – $198 млн вкладень. Перше, що ми тягнемо, – залізницю, плюс електрика і вода. На це у нас піде $6,2 млн, і ми плануємо ці роботи зробити в 2019 році для того, щоб забезпечити інженерними мережами саме сам майданчик”.

Першим планується почати будувати в 2020 році зерновий термінал, а здати його в експлуатацію – вже в 2021 році. Планується, що на початковому етапі розвитку він зможе перевалювати 4,5 млн тонн на рік, зокрема 400 тис. тонн борошна і 200 тис. тонн олії.

Контейнерний термінал за попередніми даними матиме пропускну спроможність 2 млн тонн і займе площу 22 гектари. В той же час на терміналі для сипких і генеральних вантажів планується перевалювати 2-2,5 млн тонн вантажів на рік. 

Завдяки цьому проекту значно покращиться швидкість та ефективність відвантаження вантажів як компанією інвестором, так і її майбутніми клієнтами. Така ефективність сприятиме перетворенню України на важливого граця на ринку поставок товарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *