США розробляють для України нову стратегію — без звільнення захоплених територій

Стратегія США з підтримки України в 2024 році матиме оборонний характер. Вашингтон запропонує Києву зосередитись не на відвоюванні окупованих територій, а на відбитті нових російських наступів.

Джерело. Про це пише The Washington Post.

У довгостроковій перспективі це дозволить зміцнити як військову потужність, так і економіку України, вважають високопосадовці.

Нова стратегія стала наслідком невдалого контрнаступу ЗСУ і відрізняється від минулорічних планів, які передбачають навчання українських військових та постачання їм озброєнь для швидкого просування вперед.

«Очевидно, що їм буде важко організувати такий самий масштабний наступ на всіх фронтах, який вони намагалися провести минулого року», – сказав представник адміністрації президента США.

За словами іншого співрозмовника, зараз ідея полягає в тому, щоб дати Україні можливість утримати свої позиції на полі бою, а також зробити так, щоб вона стала значно сильнішою до кінця 2024 року.

Однак це не означає, що українці просто збудують власні оборонні укріплення «і відсиджуватимуться за ними» цілий рік, наголосив він. Новий американський документ гарантує підтримку короткострокових військових операцій, які матимуть змогу стримувати російську агресію.

«Все ще буде боротьба за контроль над невеликими містами та селами з мінімальною стратегічною цінністю, запуски ракет і безпілотників з обох боків», – сказав чиновник, додавши, що крім цього ЗСУ доведеться відбивати російські атаки на цивільну інфраструктуру.

США та союзники хочуть, щоб Київ зосередився на тактиці завдання ударів на великі відстані, у тому числі із застосуванням французьких крилатих ракет Scalp, які надійдуть протягом кількох місяців, стримування Чорноморського флоту рф для захисту морського транзиту з українських портів та зв’язування російських сил у Криму за допомогою диверсійних спецоперацій.

Стратегія пишеться з урахуванням чотирьох етапів: боротьби, будівництва, відновлення та реформування. Для першої фази потрібні артилерійські боєприпаси, заміна втраченої техніки та набагато більше безпілотників, зазначив колишній аналітик розвідки ЦРУ, старший науковий співробітник програми «росія та Євразія» фонду Карнегі Ерік Чіарамелла, який консультував чиновників адміністрації.

Інші етапи передбачають зобов’язання щодо гарантій безпеки, конкретні обіцянки та програми захисту, відновлення та розширення промислової та експортної бази України, а також допомогу у проведенні політичних реформ, необхідних для повної інтеграції до західних інститутів.

Крім того, план включає надання додаткових засобів ППО для захисту українських міст, що дозволить відновити ключові галузі української економіки та експорту, зокрема металургію та сільське господарство.

США збираються представити нову стратегію навесні разом із десятирічними зобов’язаннями щодо гарантій безпеки. Найважливішою умовою для реалізації цих планів є виділення Конгресом $61 млрд на фінансування України.