“Гроші під матрацом”: українці недовіряють вітчизняним банкам
За останніми даними Національного банку України (НБУ) близько третини українців не мають банківських рахунків через недовіру до банківських установ, повідомляє “Інвестор”.
Одна із умов нормальної роботи економіки країни це грошовий обіг, тобто кошти не мають накопичуватись, а працювати. Саме цю важливу функцію акумулювання і потім залучення до різних проектів виконує банківська система. Проте, коли люди не довіряють банкам то система перестає функціонувати, а грошова маса постійно відходить з обігу, це в свою чергу впливає на здорожчання і скорочення кредитних проектів.
Сніданок в ліжко: нова послуга від «Укрзалізниці»
Україна демонструє чи не найгіршу довіру населення до банківської системи. Для цього є багато причин – це і втрачені кошти після розвалу СРСР, і згодом велика кількість випадків втрати коштів внаслідок банкрутства банків. Таким чином велика частина українців воліють зберігати кошти готівкою в себе вдома.
Велика міграція народів: поляки в Німеччину, а українці в Польщу
За інформацією НБУ тільки 63% українців мають банківські рахунки. Для прикладу в Білорусі ця цифра набагато більша і до рівнює 81%, а в Австрії, Нідерландах та Данії майже 100% населення утримують кошти в банках.
Як зазначає директор департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін:
“37% дорослого населення не мають рахунків. Із тих хто немає рахунків виділяють кілька причин цього. Одні кажуть, що фінансові заклади далеко, фактично тут мова йде про сільську місцевість де люди проживають далеко від банківських установ. Інші кажуть, що банківські установи занадто дорогі і в них немає коштів, щоб відкривати та вести там рахунки”.
Україна може залишитись без врожаю
На фоні цього спостерігається зростання недовіра до банків. Понад половина українців минулого року згідно з опитуваннями минулого року повідомили, що не довіряють банківським установам. Значною мірою в цьому є вина держави, адже саме держструктури не забезпечують контролю банківської сфери задля убезпечення громадян під час кризових ситуацій. Крім того, не має чіткої політики із покращення інформування населення про банківський сектор і ті вигоди які приносить робота з банками.
Таким чином, економіка страждає від не достатньої кількості кредитування, а наслення волі утримувати кошти в себе “під матрацом”, а ніж вкладати їх і змушувати працювати на себе.