Криза в Туреччині: чи відчує на собі це українська економіка

Через запровадження мит США на турецьку продукцію в Туреччині стрімко обвалилася ліра. Однак на думку експертів Україна не відчує від цього негативних наслідків, повідомляє “Інвестор”.

Через те, що Україна є слабко інтегрованою в світовий фінансовий ринок то і криза в Туреччині,а внаслідок цього на світовому ринку  радикально не вплине на українську економіку. Хоча існують і позитивні інегативні наслідки через напружену ситуацію в Туреччині.

Бізнес по-закарпатськи: у підприємця працювало понад сто нелегальних водіїв

В середньостроковій перспективі наша економіка може відчути наслідки кризи в Туреччині через те, що вона є одним із важливих ринків збуту української продукції. Так минулого року на Туреччину припадало (6,4% вітчизняного товарного експорту. 

Росія офіційно «захопила» українські родовища в Криму

Як зазначає заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій:

“Стрімка девальвація ліри і загалом проблеми на фінансовому ринку Туреччини можуть викликати зниження платоспроможного попиту в країні і, відповідно, спричинити скорочення обсягу експорту з України. Крім того, знецінення ліри до долара США може спричинити погіршення конкурентоспроможності вітчизняного експорту порівняно з турецькими товарами на третіх ринках”.

Варто відзначити, що девальвація ліри може призвести до здешевлення турецької продукції в доларовому еквіваленті. У 2017 році на Туреччину припадало 2,6% товарного імпорту в Україну. Це зменшить обсяг імпорту в  грошовому виразі, а так5ож може призвести до подешевшання ряду турецьких товарів. Зокрема таких як:  овочі і фрукти, одяг та взуття.

Ситуація в Туреччині має послужити уроком для України, яка може опинитись у подібній ситуації якщо не диверсифікуватиме ринки на яких працює і залежатиме від експорту тієї чи іншої продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *